Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Malta’da 2 ayrı Meslek Lisesi Okul Projesi

Kullanım Amacı 2 Adet Meslek Lisesi
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 2 Katlı ve Tek Katlı 2 Bina
Toplam Metraj 288 m2 (192 + 96 m2)
Proje Yılı 2020
Kullanılacak Bölge Birkirkara - Malta Cumhuriyet
Tamamlanma Zamanı 15 gün
Şu anda 55 misafir bu projeyi inceliyor

Malta’da 2 ayrı Meslek Lisesi Okul Projesi

Avrupa genelindeki 5. okul projemizi Malta Cumhuriyeti’nde tamamladık. Yeni Nesil Konteyner modeliyle kalıcı olarak hazırlanan okullar ülkenin en büyük şehri Birkirkara’da iki ayrı meslek lisesi olarak hizmet vermeye başladı.

Karmod Yeni Nesil Konteyner, uzun ömür dayanımı, kaynaksız paslanmaz metal sistemi, otomotiv teknolojisinde kullanılan özel boya sistemi, yüksek yalıtım özelliğiyle enerji tasarrufu gibi çok sayıda üstünlüğe sahip.

Okul projelerinde saydığımız çok sayıda üstünlüğünün yanı sıra kısa sürede kurulum avantajı ile Karmod Yeni Nesil tercih en önemli tercih sebebi. Ortalama 10 derslikli bir okul binası bir hafta gibi zaman diliminde kullanıma hazır teslim edilebilme avantajına sahip. Bu durum acil derslik ihtiyaçlarında Karmod Yeni Nesili oldukça avantajlı kılıyor.

Karmod konteyner yapının duvar ve çatı panellerinin tamamında sandviç panel sistem kullanılmaktadır. Proje niteliğine göre panel arası dolgu özelliği artırılarak yanmazlık sınıfında yapılar hazırlanmaktadır. Aynı özellik yapı yalıtımını da eşdeğer olarak yükseltmektedir. Pencerelerde tercih edilen kullanılan çift cam sistemi yalıtımı olumlu anlamda artırmaktadır. Tam kapama sağlayan boydan boya kilit sistemi de bu duruma önemli katkı sağlamaktadır. Konteyner yapının kapısında yine özel hazırlanmış sac panel sistemi kullanılmaktadır. Kapının kapanma noktalarında her yana yayılan contalama sistemi tam kapama sağlayarak yalıtımı hem iklimlendirme hem de ses yönününden daha da artırmaktadır. Tüm bu üstünlüklerle Karmod konteyner modeliyle aşırı sıcak veya soğuk ortamlarda en düşük enerji kullanımıyla çok kolay iklimlendirme sağlanabiliyor. Aynı avantaj ses yalıtımı açısından da geçerli. Bu özellik eğitim binaları gibi ses izolasyonunun önemli olduğu yapılarda dış gürültü ortamını içeri yansıtılmamasını sağlıyor.

Yukarıda belirttiğimiz avantajlı özelliklerle hazırlanan Birkirkara’daki iki mesleki okulun üretim ve kurulum serüveninden bir miktar bahsetmekte yarar var. Mimari proje onayı sonrası Karmod’un modern tesislerinde teknolojik hatta üretime alınan yapının ön üretimi kısa sürede tamamlanıyor. Bu aşamada duvar ve çatı panelleri, kapı ve pencereleri, elektrik ve tesisat sistemleri, kaplama uygulamaları hazırlanarak demonte paket sistemine geçiliyor. Paketleme hattında uluslararası lojistik sistemine göre ambalajlanan konteyner yapı birleşenleri ülkeye uygun taşımacılıkla kurulum yerine sevk ediliyor. Sevkiyatın proje kurulum alanına ulaştığı gün Karmod kurulum ekipleri de hazır bulunuyor. Bu projede görevli kurulum ekibimiz de aynı gün Birkirkara’daki ilk okul binasının kurulum alanında hazır bulundu. 12 derslikli ilk binanın kurulumu sonrası ekiplerimiz aynı şehirdeki diğer okul binasının kurulumuna başladı. Yine meslek lisesi amaçlı kullanılacak 7 derslikli bu binanın kurulumu da gerçekleştirildi. Tamamen kullanıma hazır kurulumla teslim edilen eğitim binalarımızın hizmete hazır hale getirilmesi 15 gün gibi kısa bir sürede gerçekleştirildi.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz