Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Maldivler’de Personel Konaklama Binası

Kullanım Amacı Otel Hizmet Personeli Yatakhane Binası
Yapı Modeli Yeni Nesil Sandviç Panel Konteyner
Yapı Adedi 1 Blok İki Katlı
Toplam Metraj 968 m2 (44 Ünite Konteyner)
Proje Yılı 2022
Kullanılacak Bölge Maldivler
Tamamlanma Zamanı 32 Gün
Şu anda 52 misafir bu projeyi inceliyor

Yeni Nesil Konteyner Turizmin Gözde Mekanlarından Maldivler’de

Hint Okyanusu’nda adalar ülkesi Maldivler’de hizmet sektörüne yönelik önemli bir proje gerçekleştirdik. Ülkede turizm alanında faaliyet gösteren otelin hizmet personelinin kullanımına özel konaklama binası inşa ettik. Otel personelinin sürekli konaklamasında kullanılacak yatakhane binası 132 kişi kullanım kapasitesine sahip.

484 m2 tabanlı iki kat üzerine inşa edilen konaklama binası toplam 968 m2 kapalı alana sahip. WC Duş ünitelerine kadar tam teşekküllü oda bölümleriyle inşa edilen yapının inşası 32 gün gibi kısa bir zamanda tamamlandı. Proje kapsamında üretilen 44 adet 230x600 konteyner ünitesi demonte paket sistemle Karmod tesislerinde sevke hazır hale getirildi. Taşımacılık konteynerine yüklenen yapılar deniz yolu nakliyesiyle Maldivler’e ulaştırıldı. Limandan otelin yakınındaki kurulum yerine transfer edilen yapılar Türkiye’den giden Karmod süpervizör ekipleri denetiminde montajına başlandı. Karmod yeni nesil konteynerin tamamen cıvata somun ve geçmeli üretim sisteminin kazandırdığı avantajla tesis binası kısa zamanda tamamlanarak otel personelinin konaklamasına sunuldu.

Karmod yeni nesil konteyner uzun ömürlü sistem ve yapı güvenliğinin yanı sıra kullanım ergonomisiyle öne çıkıyor. Tamamen sandviç panel duvar ve çatı sistemiyle her iklimde en iyi iklimlendirme performansına sahip. Cıvata somunlu yapı sistemi yapı ömrünü en uzun kullanım zamanına yükseltiyor.

Maldivler Cumhuriyeti 1200 adadan oluşan adeta bir adalar devleti. Bu adaların sadece 281’inde insan yaşamaktadır. Yerleşime açık adaların 86 adeti “Otel Ada” şeklinde kullanılırken 195 adada Maldivler halkı yaşamaktadır. Yaşanan küresel iklim değişiklikleri nedeniyle ülkedeki adaların önümüzdeki yüzyıllık süre içerisinde sular altında kalacağı tahmin edilmektedir.

Maldivler için turizm önemli bir gelir kaynağı. Turizm ülke ekonomisinin yüzde 20’sini oluşturuyor. Ülkede bulunan 84 turizm tesisinde yıllık 2 milyona yakın turist ağırlanıyor. 2019 yılında Maldivler’e 1,7 milyon yabancı turist geldi. Gelen turistler arasında Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya ve Rusya öne çıkıyor. Turizme ayrılan her adaya hemen hemen 1 otel tesisi düşüyor. Durum böyle olunca ülkede turizmde hizmet veren personel de önem kazanıyor. Otellerde hizmet sunan çok sayıda personel ev olarak onlara özel inşa edilen konaklama binalarını kullanıyor.

Maldivler turizminde adalar üzerine kurulan resortlarla hizmet verilmektedir. Her resort kurulu bulunduğu adanın adıyla anılmaktadır. Resortlarda öne çıkan isimler arasında Sheraton Resort, The Beach House at Manafaru Resort, Huvafen Fushi Resort, Ayada Resort, One and Only Reethi Rah Resort, Banyan Tree Resort, W Retreat Resort ve Naladhu Resort yer almaktadır.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz