Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Senegal'e Kabin Kent Kurduk

Kullanım Amacı Zirkon ve Titanyum Dioksit Çıkarma Sahası Şantiye Mobilizasyonu
Yapı Modeli CTP Polyester Kabin
Yapı Adedi 56 Adet
Toplam Metraj 2.053m²
Proje Yılı 2012
Kullanılacak Bölge Senegal
Tamamlanma Zamanı 60 Gün
Şu anda 90 misafir bu projeyi inceliyor

Batı Afrika ülkelerinden Senegal’de en az 25 yıl boyunca kum birikintilerinden değerli zirkon ve titanyum dioksit çıkarılması hedeflenen Granda Cote maden projesinin işçi şantiye mobilizasyonunu Karmod yapılarımızla inşa edildi. Grande Côte mineral kum operasyonu (GCO), ülkenin başkenti Dakar’ın yaklaşık elli kilometre kuzeydoğusundan başlayarak yüz kilometreden fazla kuzeye uzanan kıyı şeridinde gerçekleştirilecek.

Şantiye yapılarımızın tercih edildiği GCO, dünyadaki en büyük tekli maden kumu operasyonu olup deneyimli bir ekip tarafından yönetilmektedir. GCO ile öncelikle yüksek kaliteli zirkon ve ilmenit ile az miktarda rutil ve lökoksen madeninin üretimi hedefleniyor.

Grand Cote maden kampı mobilizasyonu kapsamında üretimini gerçekleştirdiğimiz üç farklı yapı modeli bir arada kullanıldı. Yalıtım üstünlüğü ve zor saha şartlarındaki dayanımıyla CTP sistemli polyester kabin yapılarımız bu projede şantiye ofisi ve işçi yatakhane binası olarak kullanıldı. Proje için hazırlanan 230x595 ölçüsündeki 17 adet konteyner yapı mühendis yatakhanesi olarak tasarlanmış olup içerisinde yatak odası, çalışma masası ile wc duş ünitesi yer alıyor. 488 m2 kullanım alanına sahip yemekhane binası ise prefabrik yapı modeliyle inşa edildi. Yemekhane binasında 850 kişi aynı anda yemek yiyebiliyor.

Şantiye mobilizasyonunda kullanılan polyester kabin şantiye yapılarımızda çoğunlukla geniş metraja sahip kabinler yer aldı.  Şantiye kabin yapılarının 18 adeti her biri 48 m2 büyüklüğe sahip 390x1230 ölçüde olup sıcak havadaki iklimlendirme kolaylığıyla şantiye ofisi olarak kullanılacak. 13 adet yapı 390x750 ile 5 adet 270x270 yapı yatakhane binası olarak hizmet verecek. Şantiyede 270x750 ölçüsündeki 2 kabin de wc ünitesi olarak kullanılacak.

2.40x6 Konteyner 17 Adet, 1 Adet 488 mt. Prefabrik

Polyester kabin şantiye yapılarımızın tamamında bu projeye özel bölgede sıklıkla görülen kum fırtınalarına ekstra koruma sağlaması amacıyla özel amortisörlü panjurlu kepenk sistemi uygulandı. Prefabrik yapı, konteyner, CTP polyester kabin yapılarımızdan oluşan şantiye binaları GCO projesinin devam edeceği en az 25 yıl süre boyunca hizmet vermeye devam edecek.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz