Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Kordonboyu Muhtarlık Binası

Kullanım Amacı Muhtarlık Binası
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 1 Blok
Toplam Metraj 56 m²
Proje Yılı 2021
Kullanılacak Bölge Kartal, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 6 Gün
Şu anda 71 misafir bu projeyi inceliyor

Kamu Binalarında Prefabrik Ofis Dönemi

Prefabrik yapı sistemi uzun ömürlü bina standardının yanı sıra inşa süreçlerini hızlandıran modeliyle kamu alanında hizmet ofislerinin de tercihi. İstanbul’un Kartal ilçesinde bulunan Kordonboyu mahallesi yeni binasına kavuştu. Prefabrik yapı modelinin tercih edildiği yeni bina Kartal merkezde sahile yakın bir lokasyonda inşa edildi. Mahalle muhtarlığı yeni hizmete alınan bina ile birlikte daha iyi şartlarda mahalle sakinlerine hizmet vermeye başladı.

Yeni muhtarlık binası 6 günde tamamlandı

Kordonboyu mahallesindeki yeni bina kurulum ve boya işçiliği dahil altı günde tamamlanarak hizmete sunuldu. Yeni muhtarlık binası 56 m2 büyüklüğe sahip. Estetik tasarımını ile kendini fark ettiren bina yeşillikler içerisinde bir alana kuruldu. Kurulduğu alanda doğayı koruyan çevre dostu konseptiyle öne çıkıyor. Kordonboyu muhtarlık binası estetik tasarımın yanı sıra yalıtım uygulamalarıyla da öne çıkıyor. Montaj sonrası ekstra kaplamaların yapıldığı bina enerji verimliliğine sahip. Klasik binalara göre enerji kayıplarının ortadan kaldırıldığı yapı en az enerji kullanımıyla ısıtılabiliyor. Binanın yazın sıcak günlerindeki iklimlendirmeleri de son derece kolay ve hesaplı. Muhtarlık binası klima kullanımıyla en az enerji sarfiyatıyla yapı içerisindeki her alan serinletilebiliyor.

Prefabrik muhtarlık binasında Karmod uzmanlığı

Muhtarlık binasında tasarımdan üretime, montajdan boyaya Karmod uzmanlığı ortaya konuldu. Yapı projesi muhtarlık çalışanlarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak ergonomide Karmod teknik ofisince özel yazılım program kullanımıyla gerçekleştirildi. Tasarım esnasında yapı güvenliği statik hesaplamaları da tamamlanan bina üretime hazır hale getirildi. Prefabrik muhtarlık binasının üretimi Karmod modern tesislerde yeni teknoloji makine ve ekipman kullanımıyla gerçekleştirildi. 56 m2 binanın ön üretimi aynı gün içerisinde tamamlanarak sevke hazır hale getirildi. Binada kaynaksız yapı teknolojisi kullanılarak ön üretim yapıldı. Ön üretim modelinin temel birleşenleri cıvata somun ve geçmeli sistemden oluşuyor. Binanın yapı malzemeleri ve üretimi fabrika tesislerinde gerçekleştirildi. Bir yandan duvar ve çatı birleşenleri çelik sistem taşıyıcılar kullanımıyla üretilirken diğer yandan kapı ve pencereler hazırlandı. Elektrik ve su tesisat malzemeleri, yalıtım malzemeleri ve özel kaplamalar, çatı örtü malzemeleri boyaya kadar üretilen bina sevke hazır hale getirildi.

Tek bir araca yüklenen bina aynı gün Kartal’daki kurulum yerine ulaştırıldı. Sevkiyatın tamamlandığı anda sahada hazır edilen Karmod ekipleri muhtarlık binasının kurulumuna başlayarak üç günde montajı tamamladı. İki gün de cephe kaplama ve boya uygulamaları gerçekleştirilen muhtarlık binası kısa zamanda kullanıma sunuldu.

Bina kullanım ergonomisiyle de öne çıkıyor. Çelik sistem ana kapıdan içeri girildiğinde genişçe bir kabul salonu yer alıyor. Burada muhtarlığa gelen vatandaşlara gerekli hizmetler veriliyor. Arka kısımda muhtara ait bir makam odası bulunuyor. Yan kısımda da mutfak yer alıyor.

Kordonboyu Muhtarlığı

Kordonboyu Mahallesi Muhtarlığı, Kartal ilçesinin merkezinde Turgut Özal Bulvarı Numara 91/1’de yer alıyor. Günümüzde Kordonboyu Mahallesi Muhtarı Arzu Keskin.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz