Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Kimyasal ve Tehlikeli Atık Depolama Konteyneri Projesi

Kullanım Amacı Tehlikeli Katı Atık Yönetimi
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 1
Toplam Metraj 21m2
Proje Yılı 2019
Kullanılacak Bölge İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 5 Gün
Şu anda 48 misafir bu projeyi inceliyor

Tehlikeli Atık ve Kimyasal Atık Konteyneri

Sürdürülebilir çevre yönetimine özel geliştirilen tehlikeli ve kimyasal atık konteyneri doğanın korunmasında önemli bir işleve sahip. Atık konteyneri özellikle fabrika üretim tesislerinde düzensiz ve gelişigüzel üretim artıklarının depolanmasına güvenli çözüm getiriyor. Atık yönetimi tüm sektörler için önemli bir sorun oluştururken bu alanda geliştirilen bu özel konteyner çevre korumaya tam katkı sağlıyor. Üretim esnasında meydana çıkan her türlü atık çevre için büyük tehdit oluşturuyor. Plastik atıklardan kontamine atıklara, kimyasal atıktan tehlikeli atıklara üretim tesislerinde çok sayıda önemli atık ortaya çıkar. Bu atıkların çevreye zararını ortadan kaldırarak dönüşümünün sağlanması için atık yönetimi mutlak bir zorunluluktur. Atıkların zararlarını ortadan kaldırarak çevreye tam koruma sağlanabilmesi amacıyla atık konteyneri geliştirilmiştir. Çöp atık yönetiminin kolaylaştırılması için yapının tasarımı saha şartları dikkate alınarak gerçekleştirilmiştir.

Pratik kullanıma özel atık konteyneri

Kullanım pratikliği açısından atık konteyneri 3x7 metre 21 m2 ölçüsünde tasarlanmıştır. Farklı sektörlerin ihtiyaçlarına özel bu tasarım ölçü yönüyle özelleştirilebilmektedir. Fabrika atıklarında kontamine atıkların toplanması elzem bir durumdur. Karmod atık konteyneri geliştirilirken yapılan gözlemlerde üretim tesislerinde kimyasal bulaşmış kontamine atıklar ve ambalaj atıklarının toplanmasında gerekli özen gösterilemediği gözlemlenmiştir. Bunun temel nedeni olarak üretim sahasında bu tür atıkların toplanabileceği bir depolama alanının bulunmamasıydı. Bu nedenle atık konteynerinin geliştirilmesinde özellikle kontamine atıklarla ambalaj atıklarının pratik şekilde depolanarak dönüşüme kazandırılması hedeflenmiştir.

Endüstri tesislerinde atık yönetimi özel konteynerle daha kolay

Karmod tehlikeli atık konteynerine sahip olan endüstri tesisleri atık depolamayı sorun olmaktan çıkarıyor. Üretimleri esnasında ortaya çıkan çevreye zarar verici atıkların yönetimi kolayca gerçekleştiriyor. Tehlikeli atık konteyneri içerisinde kimyasal madde bulaşmış kontamine atıklarla birlikte üretimde kullanılan ambalaj atıkları depolanabiliyor. Aynı konteyner içerisinde tehlikeli atıkların depolanması da yapılabiliyor. Atık konteyneri içerisine kimyasal içeren variller, mastik ve silikon atıkları, boya benzeri ambalaj atıkları, tıbbi atıklar, kullanım ömrü dolmuş piller gibi çok sayıda madde güvenle depolanabiliyor.

Atık Konteyneri En Güvenlisi

Atık konteyneri zemin, duvar ve tavan sistemiyle yanmaz özelliktedir. Yapının iç tavan kısmında olası yangın risklerine karşı 75 santigrat derecede otomatik olarak devreye giren sprinkler yangın söndürme sistemi uygulanmıştır. Yapıya forklift benzeri araçları girişine özel geniş kapı girişine sahip rampa yerleştirilmiştir. Geniş kapı ve özel rampadan forklift hareketleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Özellikle kimyasal atıklar için son derece önemli olan havalandırmaya özel menfezler yapının her yönüne tasarlanarak uygulanmıştır. Aydınlatma armatürleri özel ergonomiyle yerleştirilmiş olup yapı içerisinde karanlıkta girildiğinde tam aydınlık sağlanmaktadır. İç raf sistemi özel atıkların depolanmasını da kolaylaştırmıştır.

Karmod uzmanlığıyla tasarlanıp üretimi gerçekleştirilen atık konteynerleri arasında şunlar yer almaktadır: Tehlikeli Atık Konteynerleri, Kontamine Atık Konteyner, Ambalaj Atık Konteyneri, Atık Yağ Konteynerleri, Atık Pil/Akü Konteyneri, Katı Atık Konteyner, Kimyasal Malzeme Deposu,, Endüstriyel Atık Depolama, Tıbbi Atık Konteynerleri, Kimyasal Atık Konteyneri.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz