Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul Otogarı Kaptan Köşkü

Kullanım Amacı Bayrampaşa, İstanbul, Türkiye
Yapı Modeli Hafif Çelik Yapı Sistemi
Yapı Adedi 1 Blok (İki Katlı)
Toplam Metraj 296 m²
Proje Yılı 2020
Kullanılacak Bölge Bayrampaşa, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 29 Gün
Şu anda 93 misafir bu projeyi inceliyor

Büyük İstanbul Otogarı’nda Şoförlere Özel ‘Kaptan Köşkü’

Şehirler arası yolcu taşımacılığında uzun yol yapan otobüs şoförleri sefer yorgunluklarını onlara özel inşa edilen Kaptan Köşkü’nde atıyor. Karmod uzmanlığı ile projelendirilip üretim sonrası yerinde kurulum yapılan bina sahasında güzel bir örnek oluşturuyor. Şoförlere özel inşa edilen bu tesiste en iyi şekilde dinlenebilecekleri ortam hazırlandı. Kaptan Köşküyle şoför kaynaklı kazaların engellenmesi amaçlanıyor.

Kaptan köşkü binası alanının en güzel örneği

Uzun yol şoförlerine zinde dinlenme fırsatı hazırlayan Kaptan Köşkü binası İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde yer alan Büyük İstanbul Otogarı yerleşke alanı içerisinde inşa edildi.  İki katlı projelendirilip inşa edilen yapı şoförlerin dinlenmesini amaçlayan alanında ilk ve örnek bir proje. Uzun yol otobüs kazalarının araştırma sonuçlarına göre şoför kaynaklı kazaların temel nedeni yeterince dinlenememeden meydana geliyor. Kaptan Köşkü binasının Türkiye’nin her iline ve bölgesine ulaşımın gerçekleştirildiği bu büyüklükteki bir otogar içerisinde inşa edilmesi sorunun çözümü adına son derece anlamlı bir proje. Şehirden şehire uzun yolda saatlerce direksiyon sallayan şoförler onlara özel donatılarla hazırlanmış bu binada dinlenme fırsatı yakalıyor. Şoförlerin yanı sıra muavinlerde aynı imkanlardan istifade edebiliyor.

Şoförlere Özel Binada Dinlenme Keyfi

Karmod uzmanlığıyla iki katlı olarak projelendirilen İstanbul Otogarı Kaptan Köşkü 296 m2 büyüklüğe sahip. Projenin inşasında yüksek yapı güvenliğinde hızlı üretim ve kuruluma sahip hafif çelik yapı sistemi kullanıldı. Köşke iki kattan ayrı giriş sağlanabiliyor. Binanın üst katı tamamıyla fonksiyonel kullanımda bir dinlenme salonuna ayrılmış. Bu alanda kantin ve mini market yer alıyor. Şoförlere özel oturma salonunda çay ve kahve yudumlanabiliyor. Üst salonda iki ayrı tuvalet ünitesiyle birlikte dinlenme odası yer alıyor.

Alt kat ise donatılarıyla tam bir dinlenme keyfi sunuyor. Bu kattan içeri girdiğinizde sol kısım tamamen dinlenme odalarına ayrılmış. Sağ kısımda ise girişe göre ön tarafa doğru tuvaletler arka kısımda 8 aydı ünitenin yer aldığı duş alanları bulunuyor. Dinlenme alanı 3 ayrı odadan oluşuyor. Oda içlerindeki yataklar hareketli bölmelerle ayrılmış durumda. Uzun sefer sonrası yorulan şoför ve muavinler bu alanda dışlarını alarak kıyafetlerini değiştirebiliyor. Dinlenme odalarında yeni sefer saatlerine yakın zamana kadar uyuma imkanına kavuşuyor.

Şoförlere kıyafet yıkama hizmeti de sunuluyor. Sefer sonrası duş aldıktan sonra görevli personele kıyafetlerini yıkatabiliyorlar. Mekan temizliğinin tesis işletmesi tarafından ön planda tutulduğu binadaki hizmetlerden şoförler son derece memnun. Bu örneğin sefer yaptıkları diğer şehirlerde de yeni projelerle devam ettirilmesini özellikle dile getiriyorlar.

Çelik sistemli Kaptan Köşkünün hizmete alınması sırasında görüşlerini dile getiren Büyük İstanbul Otogarı Müdürü Fahrettin Beşli, “Kapasitenin yeterli olmaması ve aşması halinde, ihtiyacın ve talebin fazlalaşması halinde benzer bir yapıyı yanına yapmak suretiyle yatak kapasitesini artırma planımız var” dedi.  Beşli, inşa edilen tesis binasıyla sektörün kaza ile üzülmesine sebep olacak bütün ihtimalleri ortadan kaldıracak altyapıyı oluşturmaya çalıştıklarını aktardı

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz