Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kademe Binası

Kullanım Amacı Araç Bakım Kademe Binası
Yapı Modeli Panel Sistem Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 1 Adet
Toplam Metraj 275 m²
Proje Yılı 2016
Kullanılacak Bölge Başakşehir, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 7 Gün
Şu anda 84 misafir bu projeyi inceliyor

Büyükşehir Makina İkmal Müdürlüğü Kademe Binası

Panel sistem prefabrik yapı avantajları kademe binası inşasında öne çıktı. İstanbul’un Başakşehir ilçesinde kurulumunu yaptığımız bina hızlı inşa süreciyle yatıran kuruma avantaj sağladı. Mevcut hangar içerisine inşa edilen 275 m2 hizmet binasının kurulumu sadece 7 gün gibi kısa bir zamanda tamamlandı. Klasik betonarme tarzı yapı sistemleriyle aylarca sürecek yapının inşasında prefabrik yapı modeli tercih edilerek hızlı kurulum avantajından yararlanıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Makina İkmal Şube Müdürlüğü için inşa edilen binada kurum araçlarıyla birlikte ilçe belediyelerinin araçlarına bakım hizmeti sunuluyor. Mevcut kademe binası içerisinde kurulan yeni bina ofisle birlikte araç parça depolamasında kullanılacak.

Tek ve iki katlı kademeli bina

Araç bakım hizmet binası kademeli planda inşa edildi. Ön giriş yönüne göre sağ tarafı çift kat planlanıp inşa edilen yapının sol tarafı tek katlı olarak bırakıldı. Mevcut yapı içerisine inşa edildiğinden yeni bina üzerine ekstra çatı uygulaması yapılmadı. İki katlı yapının üst katı prefabrik ofis olarak planlandı. Bu bölümde Makina İkmal Şube Müdürlüğü’nün yönetici ekibine özel oda bölmeleri oluşturuldu. Alt kısımlar tamamen araç yedek parçalarının depolanmasına yarılmış durumda. Bu bölümde büyükşehir belediyesi bünyesinde yer alan küçükten büyüğe farklı araçlar için ihtiyaç duyulabilecek yedek parçalar depolanıyor. Periyodik bakım esnasında buradan alınan parçalar kullanılarak tedarikte zaman kaybının önüne geçilmiş oluyor.

Prefabrik yapılar neden bu kadar hızlı kurulabiliyor?

Hızlı kurulum prefabrik yapı modelinde en çok merak edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Bunun en önemli nedeni prefabrik yapıların bilinen yapı modellerinden farklı olmasında gizli. Klasik betonarme yapılarda üretim inşa süreci tamamıyla sahada ilerler. İnşaatın her aşamasında farklı zamanlarda gerekli malzemelerin tedariki ayrı olarak yapılır. Bu durum betonarme yapıların inşa aşamalarını oldukça yavaşlatır. Bir de beton atmak için temel ve kalıplarla birlikte demir serilmesine ihtiyaç duyulur. Belirtilen süreçler inşaat süresini daha da uzatır. Oysa ki prefabrik yapılar ön üretim avantajına sahiptir. Tüm üretim modern fabrika tesislerinde gerçekleştirilir. Makine hatlarında otomasyon sisteminde üretim zamanı en efektif kullanmayı sağlar. Örneğin bu proje kapsamındaki 275 m2 bina aynı gün içerisinde üretilebilir.

Üretim sonrası sahaya transfer edilen prefabrik yapı cıvata somun kullanımı ve geçmeli sistem avantajıyla günler içerisinde kurulum yapılır. Betonarme yapılara göre kurulum hızı yüzde 70 oranında daha hızlıdır. Günler içerisinde devasa büyüklükte ihtiyaç duyulan yapılar prefabrik yapı sistemiyle kullanıma hazır hale getirilebilir. Yapı güvenliği, uzun ömür ve yalıtım üstünlüğüyle öne çıkan prefabrik yapılar son dönemde klasik bina yöntemlerine göre sıklıkla tercih edilmektedir.

Makina İkmal Şube Müdürlüğü belediyelerde önemli işleve sahip

Makina ikmal müdürlükleri belediyelerde kayıtlı tüm araç ve gereçlerle iş makinelerinin periyodik bakımlarıyla birlikte onarımlarını gerçekleştirmektedir. Müdürlük belediyeler için önemli işleve sahiptir. Kurum bünyesinde oluşturulan kademe bakım binaları büyükşehirlerde araç bakım hizmetinin daha fazla noktadan yapılabilmesini kolaylaştırıyor. Belediye araçlarının periyodik bakımlarını yaparak kamu hizmetlerinin kesintiye uğramadan sürdürülmesini kolaylaştırmaktadır.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz