Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

İÇDAŞ Çelik Biga Tesisleri

Kullanım Amacı Şantiye Yatakhane Binası
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 1 Adet (İki Katlı)
Toplam Metraj 726 m²
Proje Yılı 2017
Kullanılacak Bölge Çanakkale, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 23 Gün
Şu anda 67 misafir bu projeyi inceliyor

İÇDAŞ Çelik Biga Tesisleri Yatakhane Binası

Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından İÇDAŞ’ın Çanakkale tesislerine fabrika yatakhane binası inşa ettik. Prefabrik yapı sistemiyle inşa iki katlı planda 726 m2 büyüklükte projelendirilen İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş. adına inşa edildi.

İÇDAŞ Biga tesislerinde çalışan personelce kullanılacak yatakhane binası 272 yatak kapasitesine sahip. Ön üretimi Karmod üretim tesislerinde tamamlanan yatakhane binanın kurulumu uzman ekiplerimizce İÇDAŞ Biga tesislerinde 23 günde tamamlandı.

Yatak Odalarında Ev Konforunda En İyi Ergonomi

İÇDAŞ yatakhane binası uluslararası standartlarda koğuş havalandırma sistemi, yalıtımıyla en iyi iklimlendirme performansına sahip. Fabrika çalışanlarına dinlenmeleri için zinde ortamlar hazırlıyor. Ergonominin yaşattığı konforla çalışanları bir sonraki güne dinlenerek uyanmalarına katkı sağlıyor. Onlara evlerindeki konforu yaşatırken fabrika çalışma verimliliğinin artırılmasına önemli destek oluyor.

34 Ayrı Yatak Odası Tek Çatı Altında

İÇDAŞ yatakhane binasının zemin katında 14 üst katta 20 olmak üzere toplam 34 ayrı yatak odası yer alıyor. Katlarda çift taraflı olarak dizilen aydınlık odalar arada geçiş koridorlarıyla desteklendi. Yatak odaları dış cephe yönlerine konumlandırılan geniş pencerelerle doğal aydınlıkla buluşturuldu. Odalarda ikili ranza kullanımlıyla aynı anda 4 personel konaklayabiliyor.

Zemin katın bir bölümü duş ve WC ünitelerine hazırlanmış bulunuyor. Bu katta 11 adet duş ve 10 adet WC ünitesi yer alıyor. Zemin kata giriş dar cepheden sağlanıyor. Fabrika yatakhane binasının üst katına çıkış planda iç mekanda daralmaya yol açmamak için dışardan verilmiştir. Dar cepheden üst kata çıkılarak ana giriş sonrası koridordan odalara geçilmektedir.

Nefes Alan Havalandırma Menfezleri

Fabrika ve şantiye yatakhane binalarında doğal havalandırma son derece önemli. Yoğun bir çalışma günü sonrası çalışanlar yatakhaneye geldiğinde insan vücudundaki ter kaynaklı kokular bina içerisine etki eder. Karmod yatakhane binalarının çatı sisteminde bu durumu ortadan kaldırmak için ekstra havalandırma menfezleri yerleştirilmiştir. Havalandırma menfezleri sayesinde bina içerisinde oluşan nahoş kokular kolayca dışarı atılabilmektedir.

İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş.

İÇDAŞ Çelik Enerji Tesisleri Çanakkale Biga ilçesinde yer almakta olup şehir merkezine 40 km mesafede bulunmaktadır. Marmara Denizi kıyısında genişçe bir alanda yer alan İÇDAŞ tesisi çelikhaneler, haddehaneler, limanlar, tersaneler ve enerji tesislerine sahiptir. Lojistik firmasıyla da desteklenen tesis İstanbul Güneşli’de hizmet sunmaktadır.

Üretimlerinin büyük bir bölümünü ihraç eden İÇDAŞ Türkiye sanayisinde önemli bir konuma sahiptir. İÇDAŞ Biga entegre tesisinde tersane ile birlikte yükleme ve boşaltma için 2 iskeleyle rıhtım bulunmaktadır. Komplekste ayrıca kömür tesisi de yer almaktadır.

İÇDAŞ Biga üretim tesisleri su israfını önlemek için kapalı devre su soğutma sistemine sahiptir. Tesisin en önemli özelliklerinden biri de hurda malzemeleri dönüştürerek demir imalatı yapmasıdır. Dönüşüme önemli katkı sağlarken hurdalardaki olası çevresel risklerin kontrol altına alınması amacıyla 6 adet sabit kapı detektörü ve 6 adet portatif detektörlerle radyasyon taramasından geçirilmektedir.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz