Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

K9 Köpekli Arama Kurtarma Eğitim Merkezi

Kullanım Amacı Eğitim Merkezi Ofisi ve Barınak
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 2 (Hizmet Ofisi ve K9 Özel Eğitimli Köpek Barınağı)
Toplam Metraj 420 m2
Proje Yılı 2021
Kullanılacak Bölge İstanbul
Tamamlanma Zamanı 26 gün
Şu anda 79 misafir bu projeyi inceliyor

K9 Köpekli Arama Kurtarma Eğitim Merkezi Depreme Hazır

Olası Marmara Depremine hazırlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı için K9 Köpekli Arama ve Kurtarma Eğitim Merkezi kurduk. Bin 680 metrekarelik alanda yer alan tesise toplam 420 m2 kapalı alana sahip iki ayrı bina kuruldu. Köpek eğitim merkezindeki bu binalardan biri 199 m2 büyüklükte çalışma ofisi diğeri ise 221 m2 K9 özel eğitimli köpeklerin barınak binasından oluşuyor.

Prefabrik yapı sisteminin kullanıldığı merkezdeki binaların kurulumu boyası dahil 26 günde tamamlanarak teslim edildi. Eğitim merkezi ofis binası içerisine ortadan girildiğinde bina boyunca uzanan genişçe bir koridor yer alıyor. Girişte solda bulunan bina merkez yöneticisine tahsis edilmiş. Yanındaki diğer oda ise toplantı odası olarak ayrılmış. Sağ kısımda ise 50 m2 büyüklükte genişçe salon yemekhane ve lokal olarak kullanılıyor. Sol uç kısımda her biri 22,5 m2’lik içerisinde 6’şar yatağın yer aldığı personel dinlenme odaları yer alıyor. Sağ uç kısımda ise iki wc, iki duş, 1 engelli wc ile yanında ısı ve elektrik kontrol odaları bulunuyor.

16 Adet K9 Eğitimli Köpek Barınağı

Merkez alanını inşa edilen hayvan barınağında toplam 16 adet K9 özel eğitimli köpek ayrı ayrı barınabiliyor. Barınakların her biri 11 m2 büyüklüğe sahip. Her barınak ortadan bir kapılma bölünmüş olup ayrıca çift taraftan çıkış kapıları hazırlandı. Barınak alanlarının ön bahçeye bakan kısımları tel örgü ile kapatılmış olup arka kısımda özel çelik panel kapı ile birlikte 40x40 aydınlatma pencereleri bulunuyor. K9 eğitmeni kullanım ergonomisi için 8 barınak sonrası orta kısımda ana bir geçiş koridoru bırakıldı. Hayvan barınağının sol kısmında köpek duş ünitesi yer alıyor. Yanında ise çok amaçlı depolama odası bulunuyor.

Ofis binası ve hayvan barınağı dizilimi ile L bir plan oluştururken ön bahçe kısmı köpek eğitimi için özel yeşil alan olarak harika şekilde donatılmış durumda.

K9 Eğitim Merkezi Depreme Hazır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Başakşehir ilçesi Resneli’de açtığı bu merkezle olası İstanbul depremi için önemli bir hazırlığı tamamlamış oldu. 24 saat eğitimin devam ettiği bu önemli merkezde eğitim alan K9 arama kurtarma köpekleri her an depreme hazır. Olası depremde sahada görev alacak bu özel köpekler can kurtarmada önemli bir işleve sahip olacaklar. Merkezde ilk aşamada 2’si Labrador cinsi, 4’ü de Malinois Belçika cinsi 6 adet özel eğitimli köpek bulunuyor. Bu sayı ilk aşamada az gelebilir ama Türkiye genelinde sadece 32 adet canlı arama köpeği bulunduğu hesap edilirse durumun hiç de basit olmadığı anlaşılmış olur. Yetkililer İstanbul’da meydana gelebilecek olası büyük bir depremde en az 160 adet K9 eğitimine sahip canlı arama köpeği ihtiyacının bulunduğunu vurguluyor. Bu sayılar göze alındığında açılan yen merkezin önemi daha da anlaşılmış oluyor.

K-9 Eğitimi nedir?

Arama kurtarma, polis ve askeri köpek eğitimi K-9 olarak isimlendirilmektedir. K9 eğitimi koruma, itaat ve saldırı eğitimlerini içerisine alıyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz