Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

GSP Offshore Revir Binası

Kullanım Amacı Revir Binası (GSP Offshore)
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 1
Toplam Metraj 210 m²
Proje Yılı 2021
Kullanılacak Bölge Köstence, Romanya
Tamamlanma Zamanı 3 Gün
Şu anda 86 misafir bu projeyi inceliyor

Sondaj Kule Filosuyla Enerji Aktörü GSP’ye Konteyner Revir Binası

Açık deniz sondaj kule filosuyla enerji sektörünün aktörlerinden Grup Servicii Petroliere (GSP) için yeni nesil konteyner yapılarımızla revir binası kurduk. GSP Offshore, Upetrom Grubu’na bağlı olarak Romanya merkezli bir firma. Faaliyetleriyle dünyanın farklı bölgelerinde açık deniz sondaj filosuyla enerji sektörüne hizmet veriyor.

Birleşimli konteyner revir binası köstence liman sahasında kuruldu

Karmod birleşimli konteyner modeliyle demonte üretim gerçekleştirilen revir binası GSP firmasının Romanya’nın Köstence Limanında bulunan tesislerinde kurulum yapıldı. Toplam 210 m2 büyüklükteki revir binasının kurulumu için 230x600 ve 230x300 demonte konteyner üniteleri kullanıldı. Karmod modern tesislerinde üretimi kısa sürede tamamlanan konteyner üniteleri Tıra yüklenerek Romanya’ya yola çıkarıldı. Ünitelere Köstence limanına ulaştığında bölgede hazır edilen Karmod kurulum ekibince 3 günde kurulumu tamamlanarak hizmete alındı.

En Hızlı Kurulum Karmod Yeni Nesil Konteynerde

Karmod yeni nesil konteyner tamamen vidalı geçmeli sistemiyle şantiyeden ofise tüm yapı ihtiyaçlarına en hızlı kurulum avantajı sağlıyor. Yapı güvenliğini riske atan kaynak uygulamasına Karmod yeni nesil konteynerde son verildi. Panelden çatıya tüm birleşimler cıvata somun ve geçmeli sistemle gerçekleştiriliyor. Kurulum hızıyla avantaja dönüşen Karmod yeni nesil yapı güvenliğiyle de en üst seviyeye ulaşıyor.

Acil sağlık binalarında en iyi çözüm konteyner

Pandemi hastanesi, poliklinik, revir gibi kurulumuna acil ihtiyaç duyulan sağlık tesis yapıları için en iyi çözüm konteyner yapılar. Yeni nesil teknolojiyle üretilen konteyner yapılar demonte parçalı ön üretimle dünyanın her bölgesine kolayca sevk edilebiliyor. Cıvata somun ve geçmeli yapı sisteminin verdiği avantajla günler hatta saatler içerisinde kurulum yapılarak hizmete hazır hale getiriliyor. Tıpkı bu projede olduğu gibi. 210 m2 büyüklükte uzun yıllar Köstence limanında sağlık hizmeti sunulacak revir binasının kurulumu sadece 3 günde tamamlandı.

GSP Offshore Hakkında

Grup Servicii Petroliere (GSP), Upetrom Grubu iştiraki olarak Romanya merkezli faaliyet göstermektedir. GSP, 6 adet açık deniz sondaj kulesi filosunun yanı sıra 6 erzak ve personel taşıma gemisi ve 100 tonluk vinçle enerji sektörüne hizmet vermektedir. GSP, Türkiye açıklarındaki SASB gaz sahasında da montaj çalışmaları yapmaktadır.

GSP, Köstence şehrinde Köstence Nord, Midia ve Köstence Sud – Agigea Limanlarında üç modern deniz inşa atölyesine de sahip. Konteyner revir binası GSP’nin Köstence limanındaki merkez üssünde kullanılacak. GSP’nin modernizasyon ve yen projelerini yürüttüğü merkez üssünde eğitim merkezi, atölyeler, kaynak eğitim merkezi ve sertifikasyon tesisi bulunuyor.

GSP firmasının üstlendiği büyük projeler arasında Dzhubga – Lazarevskoye – Sochi doğal gaz boru hattı projesi öne çıkmaktadır.

GSP’nin yer aldığı öne çıkan projeleri arasında Akçakoca Projesi’de bulunmaktadır. Mayıs 2022'de GSP, Güney Akçakoca Alt Havzası (SASB) gaz sahasında 2022-2023 sondaj programı için Trillion Energy'nin %100 iştiraki Park Place Energy Turkey ile bir deniz sondaj hizmetleri sözleşmesi imzaladı. Akçakoca gaz sahası kıyıdan yaklaşık 14 km uzakta ve 95 metre derinlikte yer alır. Akçakoca Gaz Projesi kapsamında önceden delinmiş iki kuyu AKC-3 ve AKC-4 üzerine 4 ayaklı bir ceketin imalatını, nakliyesini, montajını ve takılmasında GSP'nin bağımsız modüler sondaj kulesi GSP 31 kullanılarak üç yeni yönlü kuyunun açılmıştır. Kule aynı zamanda kuyuların bakımında kullanılacak.

GSP, sahada üretilen gazın Akçakoca platformundan Akçakoca ilçesi yakınındaki Çayağzı gaz işleme tesisine taşınması için 12'' ve 7 kilometrelik deniz altı boru hatları döşedi ve mevcut açık deniz boru hattı sistemine bağlantılar yaptı.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz