Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Karmod Yeni Nesil Konteyner, Gabon’da Petrol boru hattı Şantiyesinde

Kullanım Amacı Boru Hattı Döşemede Çalışacak Teknik Personel
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 230x595 cm 31 Ünite
Toplam Metraj 424 m²
Proje Yılı 2019
Kullanılacak Bölge Franceville, Gabon
Tamamlanma Zamanı 27 Gün
Şu anda 74 misafir bu projeyi inceliyor

Karmod Yeni Nesil Konteyner, Gabon’da Petrol boru hattı Şantiyesinde

Zor saha çalışma şartlarına özel geliştirilmiş üstünlüklere sahip Karmod Yeni Nesil Konteyner, Afrika’nın orta bölümünde yer alan ülkelerden Gabon’da petrol boru hattı döşeme projesinin şantiye yapı grubunda tercih edildi.

Ülkenin güneydoğu bölümünde Haut-Ogooue Elayeti’nin Franceville şehrinde kurulumu gerçekleştirilen şantiye yapılarımız boru hattı döşemesinde görev alan teknik personelce kullanılacak.

Yeni Nesil Konteyner ürünlerimiz kaynaksız teknolojide civata – somunlu ve geçmeli özelliği, her türlü hava şartlarında yüksek yalıtım sağlayan sandviç panelli duvar ve çatı sistemiyle beraber sunduğu ergonomisiyle şantiye işçi kamplarında zindelik veren yapılar olarak tanınıyor. Uzun yıllar ilk günkü görünümünü muhafaza eden kalitesiyle petrol, enerji ve madencilik alanında faaliyet gösteren işletmeler şantiye yapı tercihlerinde Karmod markasını özellikle tercih ediyor.

Gabon’un Franceville kentinde gerçekleştirdiğimiz bu şantiye projemizde 230x595 cm demonte üniteler tercih edildi. Deniz yoluyla ülkeye giden ürünlerimiz aynı deniz konteyneri içerisinde karayoluyla da kurulum yerine sevk edildi. Toplam 31 ünitenin vidalı ve geçmeli sistemle kurulum yapıldığı 424 metrekare büyüklükteki yapı grubu 27 gün gibi kısa bir sürede kullanıma hazır teslim edildi. Proje kapsamında tekli, ikili ve dörtlü yatakların yer aldığı 19 adet yatakhane binasının kurulumu yapıldı. Bu yatakhanelerin tek ve iki kişilik olan odalarına wc ve duş ünitesi yerleştirildi. 53 yatak kapasiteli projede 60 kişinin aynı anda yemek yiyebileceği genişlikte salona sahip içinde mutfak ve soğuk hava deposunun da yer aldığı bir yemekhane binası hazırlandı. 5’li wc ve 5’li duş ünitesinin bulunduğu iki bina, çamaşırhane ve sağlık kabini projede yer alan diğer yapıları oluşturuyor.

Karmod sektördeki uzmanlığı, birikimi, 120’ye yakın ülkede gerçekleştirdiği yapı projeleriyle oluşturduğu uluslararası iş yapabilme kabiliyetiyle konteyner yapı projelerinin lider markaları arasında yer alıyor. Kendi geliştirdiği Yeni Nesil Konteyner modeli sürdürülebilir çevre uyumuna sağladığı katkı, iş sağlığı ve güvenliğinde kabul edilmiş kriterlere uygunluk, yüksek yalıtım gibi üstünlükler Karmod konteyneri benzerlerinden ayıran öne çıkan özellikleri arasında. Kaynaksız vidalı sistem teknolojisi onu deniz aşırı ülke sevkiyatlarında demonte standartlarının üzerine çıkarıyor. Standart demonte konteyner 230x590 ölçüyü geçemezken Karmod Yeni Nesil yoğun kullanımdaki 3x7 ve üzeri ölçülerde yapıların sevk ve kurulumuna imkan sunan yapı modeliyle farklı. Bu durum tek bir ünitede en az 7 metrekare daha geniş mekan sunumu anlamına geliyor.

 

Yeni nesilin duvar panelleriyle beraber çatı sisteminde de tamamen sandviç panel sistem kullanılmaktadır. Çatıda kullanılan panel kalınlığı 125 mm olup alanında benzersizdir. Özet kenet sistemli sızdırmaz çatı sistemiyle yapı ekstra bir çatı örtüsüne gerek duyulmadan yüksek izolasyonlu olarak kullanılabilmektedir. Pencerelerde çift ısı cam sistemi kullanılmış olup boydan boya kilit kullanımıyla tam kapama sağlar ve yalıtımı ekstra yükseltir. Sac panel sistemli özel contalı tam kapama sağlayan kapı sistemi hava akımına imkan tanımaz. Ürünün metal aksam boyamasında da otomotiv üretim teknolojisinde kullanılan özel boyama sistemi kullanılmakta olup yapıya benzersiz parlaklık ve uzun yıllar ilk günkü görünümde kalma özelliği kazandırıyor.

Geniş mekan sunumları özellikle birleşimli projelerde konteyner fiyatları açısından benzerlerine göre kıyaslanamayacak oranda avantaj sağlar. Klasik sistemde üç ünite satınalmak durumunda kalınırken Karmod yeni nesilde aynı işlevi 2 üniteyle sağlamak mümkün. Bu özelliğiyle Karmod konteyner enerjiden yol yapıma, toplu konuttan havalimanı inşaatlarına dünya genelinde ses getiren büyük projelerin şantiye konteyner ihtiyaçlarında tercih edilen avantajlı yapı modeli olmasına imkan tanıyor.

Karmod’un üretimleri arasında şantiye mobilizasyonlarına yönelik konteyner ofis, yatakhane ve yemekhane konteyner çözümleri ile konteyner tuvalet ve duş, acil yerleşim kamp yapıları, mülteci barınma üniteleri, sosyal tesis yapıları, okul ve hastane yapıları gibi çok sayıda yapı çeşidi yer alıyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz