Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Gabon Konteyner Orman İşletme Denetim Noktaları

Kullanım Amacı 34 Farklı Nokta Saha Ofisleri
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 2 Katlı
Toplam Metraj 1.134 m²
Proje Yılı 2015
Kullanılacak Bölge Gabon
Tamamlanma Zamanı 13 Gün
Şu anda 87 misafir bu projeyi inceliyor

Karmod, Orta Batı Afrika ülkelerinden Gabon’da Orman işletmeciliğinde hizmet veren Rougier firmasının kullanımı için ofis konteyner yapılar üretti. Toplam 54 üniteden oluşan konteyner ofisler firmanın Gabon genelindeki ormanlık alanlarda bulunan orman denetim ve kesim hizmeti gerçekleştirdiği noktalara yerleştirildi.

Proje kapsamında ürettiğimiz yapıların tamamı 3x7 metre sandviç panel sistemli tam demonte konteyner modeliyle ön imalat yapılarak Gabon’a gönderildi. Başkent Libreville’de kurulum yapılan ofis konteyner üniteleri karayolu taşımacılığı ile kullanım noktalarına sevk edilerek konuşlandırıldığı yerlerde aynı gün kullanıma başlandı.

Tam Demonte Konteyner Nakliyeden Kazandırıyor

Karmod’un yeni nesil konteyner modeliyle tamamen geçmeli ve cıvata somunlu sistemle ön üretimle hazırlanan tam demonte konteyner dökme yük taşımacılığına uygunluğuyla nakliye navlunundan kazandırıyor. Üstelik benzer ürünlere göre en az yüzde 52 oranında daha geniş yaşam konteyneri ünitesi sunma üstünlüğüne de sahip. Bu üstünlük Karmod ofis konteynerin kaynaksız teknoloji ile üretilmesiyle ortaya çıkıyor.

Diğer yapı tarzlarında kaynak kullanımı nedeniyle ISO konteyner ölçülerindeki sınırlama zorunluluğu nedeniyle ünite büyüklüğü 230x595 yani 13,7 metrekare yaşam alanını geçemezken Karmod yeni nesil konteyner modelinde vidalı sistemle bu durum aşılarak en az 7,3 metrekare daha geniş alan kazandırılmıştır. Bu avantajıyla Karmod yeni nesil yaşam konteyneri; en az 21 metrekare olmak üzere 27, 36 veya 48 metrekare ölçülerdeki ünitelere kadar konteyner ofis yapılarının hazırlanmasına imkan sunmuştur.

Rougier firması orman işletmeciliği alanında Afrika’da önemli bir isme sahip. Firma 1952 yılından beri Gabon’da orman ürünlerinin kesimi ve üretimi konusunda faaliyet gösteriyor. Gabon’la beraber firmanın ormancılık alanında çalışma yaptığı ülkeler arasında Kongo, Orta Afrika ve Kamerun yer alıyor. Bu ülkelerde 2 milyon hektar alanda orman işletmeciliği faaliyetinde bulunan Rougier’in yaklaşık bin 200 çalışana istihdam sağlıyor. Firma planlama dahilinde ormanların belirli aralıklarla kesimini gerçekleştiriliyor. Kesimini yaptığı tomrukların işlemesini ülkede bulunan kereste ve kontrplak fabrikasında işleyerek ürüne dönüştürüyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz