Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Ergan Dağı Kayak Merkezi Tesisleri

Kullanım Amacı Sosyal Tesis Hizmet Binası
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 1
Toplam Metraj 245m²
Proje Yılı 2012
Kullanılacak Bölge Erzincan, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 22 Gün
Şu anda 54 misafir bu projeyi inceliyor

Gerçekleştirdiği prefabrik yapı projeleriyle zirvede yer almaya devam ediyor. Karmod bir prefabrik sosyal tesis yapı projesini de 3000 metreye yaklaşan rakımıyla Ergan Dağı’nın zirvesinde hayata geçirdi. 245 metrekare büyüklükteki prefabrik sosyal tesis binası turizm merkezinin ilk kurulan binası olma özelliğine sahip.

Sosyal Tesis Binası Erzincan Valiliği’nin 2012 yılında yatırım bütçesine aldığı Ergan Kayak Merkezi inşası projesi kapsamında projelendirildi. Kayak Merkezi için pistler, teleferik, tesis binaları gibi tüm ihtiyaçlar için 2012 yılı rakamlarına göre 100 milyon liralık bütçe ayırıldı. Yatırım bütçesiyle Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük turizm yatırımı olan Kayak Merkezi’nin ilk aşamasında Bizzat Erzincan Valiliği’nin koordinasyonunda yürütülen proje kapsamında ilk etapta konukları karşılayacak bir sosyal tesis binasının inşası kararlaştırıldı. Bu yapıyla yerli ve yabancı turistlerin günübirlik konaklayacağı bir tesis binasının kısa sürede hazırlanması hedeflendi. Bu doğrultuda Valiliğin açtığı ihale ve incelemeler doğrultusunda tesisin yapım işi sektörün deneyimli markası Karmod Prefabrik’e ihale edildi.

Zirvede Sosyal Tesis İnşa Etmek Uzmanlık İster

Munzur Dağları sisteminde bulunan Ergan Dağı’nın eteklerinde konumlanan tesisin deniz seviyesinden yüksekliği 2 bin 970 metre. Bölgede yaz çok kısa sürüyor ve neredeyse yılın her günü zemin karla kaplı. Rüzgar, kar gibi zorlu hava şartları tesisin bulunduğu alanda hükmediyor. Bu denece zorlu bir coğrafyada yapılar inşa etmek mutlaka uzmanlık gerektiriyor. Karmod olarak projenin özellikle montaj aşamasına özel yaptığımız planlamalarla prefabrik sosyal tesis binasını kullanıma hazır kurulumla teslim ettik.

İnşa ettiğimiz sosyal tesis binası kış sporları için kayak merkezine gelen yerli ve yabancı turistlerin günü birlik uğrak alanlarından birini oluşturuyor. Ergan Dağı’nın zirvesinde çok zor şartlarda Karmod uzmanlığıyla kurulan tesis binası kayak severlerin günlük dinlenme ihtiyacına cevap verecek. Tesis en sert kış şartlarının görüldüğü zirveye özel olarak dizayn edildi. Bina içerisine girişte 150 metrekarelik büyükçe bir salon yer alıyor. Diğer bölümlerde ise bay ve bayan wc tuvalet, sağlık odası, müdüriyet odası ve mutfak bulunuyor.

Ergan Dağı Kayak Merkezi 12 km’lik uzunluktaki pistiyle dünyanın 2. büyük kayak pistine sahip. Kış Sporları Turizm Merkezi olarak hizmet veren tesiste saatte bin kişi taşıma kapasiteli teleferik hattıyla yine saatte 2 bin 700 kişi taşıma kapasiteli telesiyej sistemi yer alıyor.F

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz