Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Doraleh Port Terminal Binası

Kullanım Amacı Terminal Güvenlik Ofis Binası
Yapı Modeli Panel Sistem Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 1 Adet
Toplam Metraj 122 m²
Proje Yılı 2016
Kullanılacak Bölge Balbala, Cibuti
Tamamlanma Zamanı 5 Gün
Şu anda 45 misafir bu projeyi inceliyor

Doraleh Port Terminal Binası Kurduk

Cibuti’nin en önemli limanı olan Doraleh Limanı’na (Port of Doraleh) terminal ofis binası kurduk. 122 m2 kapalı alana sahip ofis binasının kurulumu  5 gün gibi kısa bir zaman diliminde tamamlandı. Kurulumun gerçekleştirildiği liman aynı zamanda ülkenin de adını taşıyan başkent Cibuti’nin güney banliyösü Balbala’da bulunuyor. Prefabrik ofis binası çok amaçlı bağlantı noktası olan Doraleh Port’ta önemli işleve sahip olacak. Liman işletmesinin güvenliği bu ofisten sağlanacak. 4 km uzunluğunda bir rıhtıma sahip limanın güvenliğinden sorumlu yönetici ve personel organizasyonlarını bu ofisten gerçekleştirecek.

Prefabrik ofis her yerde kolay ve hızlı kuruluma sahip

Prefabrik yapı sisteminin en önemli avantajı kuşkusuz bu sistemle inşa edilen yapıların kurulum esnasında yapı malzemelerine ihtiyaç duymaması. Çünkü prefabrik ofis yapıları modern tesislerde çelik taşıyıcılardan duvarlara, pencereden çatıya tüm malzemeleriyle üretiliyor. Üretim esnasında proje kapsamında kullanılacak elektrik ve su tesisat malzemeleri de hazırlanıyor. Aydınlatma ve musluk, batarya gibi su armatürleri de üretim esnasında hazırlanarak pakete dahil ediliyor. Binanın özel kaplamalarıyla iç ve dış boyasıyla boyama ekipmanları da fabrikadan hazır gönderiliyor.

Doraleh liman işletmesi için hazırlanan prefabrik ofis binası da aynı sistemle üretilip hazırlandı. Müşteri beklentileri doğrultusunda Karmod teknik ofisinde projelendirilen ofis onay sonrası günler içerisinde sevkiyata hazır hale getirildi. Yapıların hazır olmasıyla deniz konteynerine yüklenen prefabrik ofis binası deniz yolu taşımacılığı ile İstanbul’dan Cibuti limanına ulaştırıldı. Limana ulaştığında yakın sahadaki kurulum noktasına alınan ofisin montajına aynı gün başlandı. Karmod süpervizörü kontrolünde oluşturulan ekiple 5 günde montajı tamamlanan bina liman güvenlik ekiplerinin kullanımına sunuldu.

Doraleh Port Çok Yönlü Bağlantı Noktası

Doraleh limanı özel oluşturulmuş 4 km gibi önemli büyüklükte bir rıhtıma sahip. Bu mesafede 15 farklı rıhtım yer alıyor. Limanın batı ucunda yer alan rıhtım ülkede üssü bulunan Çin Donanması’na tahsis edilmiş bulunuyor. Liman komşu ülke Etiyopya'ya için de büyük öneme sahip. Deniz kıyısı bulunmayan Etiyopya’ya limandan başlayan demiryolu bağlantısıyla ulaşım kolaylığı getirilmiş. Doraleh Port’tan Cibuti - Addis Ababa demiryolu hattı bulunuyor. Uluslararası limanlardan Doraleh vasıtasıyla Cibuti ile birlikte Etiyopya’ya da ulaşım sağlanmış durumda.

Doraleh Port, Başkent Cibuti’nin 5 km batısında yer alan Cibuti Limanı’nın uzantısı konumunda. Çok amaçlı olarak projelendirilen limanda dökme yük, konteyner, petrol ve canlı hayvan elleçleme terminalleri yer alıyor. Kısmi olarak China Merchants Holding ve DP Word tarafından işletilen Doralep Port konteyner terminaline Şubat 2018 tarihinde Cibuti hükümeti tarafından el konulmuştur.

Liman içerisindeki hayvancılık terminali Ocak 2021 tarihinde Etiyopya ile ortaklaşa açılmıştır. Hayvancılık terminali yılda 2,5 milyon bay hayvan işleme kapasitesine sahip. Terminal içerisinde hayvanların sevki öncesi dinlenme ve karantina hizmetlerinin verildiği alanlar da bulunuyor.

Doraleh Konteyner Terminali Cibuti hükümetiyle 2006 yılında imzalanan anlaşmaya istinaden 30 yıllık kullanım için Dubai nakliye şirketi DP World tarafından 2009 yılında inşa edildi . 18 metre derinliğe sahip bu terminalin rıhtımı 1050 metre uzunluğa sahip olup 1.25 milyon TEU kapasitelidir. SGTD'nin konteyner terminalinin bitişiğinde ENOC petrol terminali yer almaktadır.

Doraleh Petrol terminali 20 metrelik bir drafta sahip gemileri barındıracak şekilde tasarlanmıştır. Limandaki Petrol terminali Cibuti'de önemli bir ekonomik oyuncu olarak konumlanmış olan Horizon Djibouti Terminal Limited (HDTL) tarafından yönetilmektedir.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz