Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Dereağzı'nda Hobi Bahçesi

Kullanım Amacı Hobi Bahçesi Yönetim Ofis Binası
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 2 Blok
Toplam Metraj 242 m² (161 m²+ 81 m²)
Proje Yılı 2017
Kullanılacak Bölge Dereağzı, Beylikdüzü, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 18 Gün
Şu anda 94 misafir bu projeyi inceliyor

Beylikdüzü Belediyesi tarafından ‘Sizin de ekip biçeceğiniz bir hobi bahçeniz olsun.’ sloganıyla hayata geçirilen projenin tesis binalarını inşa ettik.

Proje kapsamında biri 161 diğeri 81 m²’den oluşan iki ayrı yapının kurulumunu gerçekleştirdik. Yönetim ofisi ve hobi bahçe odalarından oluşan iki ayrı yapıyı 18 gün gibi kısa bir zamanda kurulumunu tamamladık. Günümüzde faaliyetine devam eden hobi bahçesinde Beylikdüzü ilçesinde ikamet eden her yıl farklı vatandaşlar hobilerini gerçekleştiriyor.

Hobi Bahçesi Tesis Binası

Beylikdüz Belediyesi Hobi Bahçesi işletme tesis binası 161 m² büyüklükte prefabrik ofis binasından oluşuyor. Ofis içerisinde 6 ayrı çalışma odasına yer verildi. Tesis binasında biri sistem odası diğeri de arşiv odası olarak kullanılan iki ayrı oda daha bulunuyor. Mutfakla birlikte 2 adet tuvalet ve 1 adet duş ofis içerisinde yer alan diğer bölümler.

Prefabrik tesis binası belediyenin hobi bahçesinin idaresini yapan yöneticilerince kullanılıyor. Tesiste görev yapanlar arasında hobi bahçesinin misafirlerine destek veren bahçıvan da bulunuyor.

19 m²’lik Hobi Bahçe Odaları

Hobi bahçesinin misafirleri her yıl değişiyor. Her yeni yıl başvuranlar arasından yapılan seçimle hobi bahçeleri yeni sahiplerini buluyor. Hobi bahçesinde içerisinde 4 ayrı hobi bahçe odasının yer aldığı 81 m² büyüklükte ayrı bir bina daha yer alıyor. Bina içerisinde her biri 19 m² büyüklükte hobi bahçe odasına yer verildi. Bu odalarda hobi bahçesine gelen misafirlerin malzemelerini koyabilecekleri alanlar yer alıyor.

Beylikdüzü Belediyesi Hobi Bahçesi

Beylikdüzü Belediyesi Hobi Bahçesi, ilçenin Dereağzı Mahallesi’nde 15.000 m² alanda kurulu bulunan Umut Meyve Ormanı’nın içerisinde yer alıyor. Tesiste her biri 15 m² büyüklükte 133 adet hobi bahçesi bulunuyor. Hobi bahçesi için başvurular her yılın Şubat ayı içerisinde alınıyor. Yapılan kura sonrası 133 ayrı hobi bahçesi 12 aylığına yeni sahiplerine tahsis ediliyor. Kura usulü yapılan tahsislerde herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Umut Meyve Ormanı ve Hobi Bahçesi Projesi

Umut Meyve Ormanı ve Hobi Bahçesi projesi kapsamında ilk kez 2017 yılı Kasım ayında 15 bin m² alanda meyve ağacı dikimi gerçekleştirildi. Dereağzı Mahallesi Ömer Seyfettin Caddesi’nde Atmaca Deresi hizasında yer alan bahçede vişne, kiraz, armut ve kayısı ağaçlarından 16 türde toplam 325 adet meyve ağacı dikimi yapıldı.

Beylikdüzü Belediyesi Hobi Bahçesi’ne Nasıl Başvurulur?

Beylikdüzü Belediyesi Hobi Bahçesine başvurular belediyenin internet sitesi üzerinden veya Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne gidilerek bizzat yapılabilir. Başvurular her yıl yapılan kura çekimi ile belirleniyor.

Beylikdüzü Belediyesi Hobi Bahçesi Nerede?

Hobi Bahçesi Adresi: Dereağzı Mahallesi, Ömer Seyfettin Caddesi, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu Karşısı Beylikdüzü, İstanbul

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz