Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Bitlis'te 10 Çelik Konstrüksiyon Okul Projesi

Kullanım Amacı Köy ilkokulu
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 10
Toplam Metraj 8 Adet 2 Derslik + 1 Lojman /
Proje Yılı 2010
Kullanılacak Bölge Bitlis, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 75 Gün
Şu anda 76 misafir bu projeyi inceliyor

Karmod, Bitlis’in muhtelif ilçelerinde yapılan 10 adet prefabrik okulu tamamlayarak teslim etti. Bitlis Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yaptırılan prefabrik okullar Merkeze Bağlı Üçkardeş köyü ile, Mutki, Hizan, Adilcevaz ve Güroymak ilçelerine ait muhtelif köylere kuruldu.

Yeni prefabrik okul yapılan köyler şöyle sıralanıyır; Mutki ilçesine bağlı Çatalerik ve Çatalsöğüt köyleri, Merkeze Bağlı Üçkardeş köyü, Hizan ilçesine bağlı Gayda ve Sürücüler köyleriyle Ağlak mezrasına, Adilcevaz ilçesine bağlı Esenkıyı köyü, Güroymak ilçesine bağlı Işıklı, Gedikli ve Kekliktepe köylerine Karmod tarafından kuruldu.

Prefabrik okullar köylerdeki ortalama mevcut öğrenci sayısına göre projelendirildiN. Projede köylerde yaşanabilecek konut bulamama sorunu dikkate alınarak öğretmen lojmanı da düşünülerek yer verildi. Karmod tarafından yapımı ve montajı tamamlanarak teslim edilen okulların iki adeti 2 derslik ve 1 lojmandan oluşuyor. Diğer sekiz adet okul binası ise 1 derslik ve 1 lojmandan oluşuyor. Uzun ömürlü kullanımda özelliğinde inşa edilen Karmod prefabrik köy okulları bölgede yaşanan ağır kış koşulları düşünülerek 40 derece soğuğa dayanıklı özellikte projelendirilerek üretildi.

Afet ve Orman Köylerindeki Okul Sorunu Prefabrik Okullarla Aşılıyor

Bitlis genelinde bulunan farklı köylere inşa edilen prefabrik köy okulları inşaat şartlarının zor olduğu köylerdeki okul açığının kapatılmasına büyük katkı sağladı. Okulların kurulum yapıldığı bu köyler afet ve orman köylerinden oluşması nedeniyle betonarme gibi klasik yöntemlerle inşaat yapmak son derece güç. Bu nedenle ön üretime sahip yerinde kurulum yapılabilen prefabrik okullar sorunun çözümünü son derece kolaylaştırdı. Ekiplerimiz her bir köyde 2 derslik ve 1 öğretmen lojmanı bulunan okulları sadece 5-6 gün gibi kısa bir sürede kurulum yaparak köyleri okulla buluşturdu. Bu güzel projeyle Bitlis ilimizin 10 ayrı köyünü kısa sürede okulla buluşturmuş olduk. Okullar en az 40 yıl boyunca köylerde yeni nesillerin eğitimine büyük katkı sağlayacak.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz