Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Fabrika Çelik Hangar Binası

Kullanım Amacı Fabrika Panel Kesim Tesisi
Yapı Modeli Ağır Çelik Yapı
Yapı Adedi 1 Adet
Toplam Metraj 250 m²
Proje Yılı 2022
Kullanılacak Bölge Tuzla, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 18 Gün
Şu anda 66 misafir bu projeyi inceliyor

Fabrika Panel Hattı İçin Çelik Hangar 

Fabrika ana binasında devam eden üretimi rahatlatmak için fabrika panel hattına özel çelik hangar inşa edildi. Fabrika önü bahçeye çelik yapı sistemiyle projelendirilip inşa edilen çelik hangar ağır çelik sistemiyle ön üretim yapılarak yerinde kurulum yapıldı.

18 Günde 250 m2 Çelik Hangar Tamamlandı

Üretimin devam ettiği fabrikada panel hattı dış mekanda yapıldığından iklim şartlarının getirdiği olumsuzluklar üretime yansıyordu. Fabrika önünde yer alan bahçeye çelik hangar inşa edilerek sorun kısa zamanda modern bir bina ile çözümlendi.  Panel ölçülendirme ve üretim hattı için ihtiyaç duyulan 250 m² çelik hangarın saha kurulum 18 gün gibi kısa bir zamanda tamamlandı. Çelik yapının ön üretimi de 17 gün sürdü.

Çelik hangar binası Karmod teknik ofisince 10x25 metre olarak projelendirildi. Hangarın mahya yüksekliği 7 metreyi bulurken duvar kısmındaki kolon yüksekliği 5,5 metre olarak projelendirildi. Fabrika çelik hangarın duvar ve çatı kapamasında sandviç paneller kullanıldı. Duvar sandviç panel poliüretan dolgulu malzemeden olup kalınlığı 40 mm tercih edildi. Çatı sisteminde yine aynı panel sistemi kullanılırken kalınlık 70 mm olarak uygulandı. Yapının tamamında 14 adet çelik kolon kullanıldı.

Hangarda 10 m açıklığın verdiği avantajla tavan vinci 25 m uzunluk boyunca kolaylıkla hareket ettirilebiliyor. Biri dar cephede iki adeti uzun cephede olmak üzere hangarın üç ayrı giriş kapısı bulunuyor. Kapılarda motorlu tente sistemi tercih edilerek kış iklimlendirmesi kolaylaştırıldı.

Kesintisiz Üretim için Çelik Hangar Yapıları

Fabrika ana binasına ek olarak üretim alanları artırabilmek için çelik hangar sistemleri yatırımcının işini kolaylaştırıyor. Hangar bina yüksekliğiyle özellikle uçak gibi büyük kütleli araçların üretim ve bakımının yapıldığı yer olarak algılansa da sanayi tesislerinde de bu yapılar tercih ediliyor. Tavan vinçlerinin de içerisinde raylı sistemle rahatça hareket edebildiği bu büyük açıklıktaki yapılar üretimi hem kolaylaştırıyor hem de hızlandırıyor.

Diğer yapı modellerine göre inanılmaz kısa zaman dilimlerinde üretilerek kurulum yapılabiliyor. Çelik hangar sistemi kullanılarak üretimi devam eden fabrikalarda ek üretim alanları kısa sürede inşa edilerek devreye alınabiliyor. Yeni açılacak fabrika binalarında kullanılarak işletmenin çok kısa zamanda üretime geçmesi sağlanabiliyor.

Çelik hangarların fabrika üretim tesisi bahçelerine kurulumu oldukça pratik. Genelde daha önceden hazırlanmış zemin betonuna sahip fabrika bahçelerine çelik hangar kurulumu çok hızlı şekilde yapılabiliyor. İlk olarak kolonların zemine ankrajlanarak vidalanmasıyla montaja başlanıyor. Tüm kolonların bağlantılanması tamamlandıktan sonra çatı çelik bağlantıları yapılıyor. Sonrasında duvar ve çatı panel sistemleri kaplanıyor. Bu aşamada elektrik tesisat projesine göre uygulamalar da gerçekleştiriliyor. Kapı sistemi de tamamlanan hangar binası üretim tesisinin kullanımına hazır hale getiriliyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz