Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Çağdaş Makine Coiltech Firmasına Depo ve Duş

Kullanım Amacı Depo Ofis Binaları ve WC Duş Yapıları
Yapı Modeli Prefabrik Yapı, Konteyner ve Panel Kabin
Yapı Adedi 3 Blok Prefabrik Yapı, 2 Blok Konteyner, 1 Kabin
Toplam Metraj 350 m² (62 m²+128 m²+160 m²) + 200 m²
Proje Yılı 2018, 2021
Kullanılacak Bölge Dilovası, Kocaeli
Tamamlanma Zamanı 10 + 7 Gün
Şu anda 40 misafir bu projeyi inceliyor

Coiltech’in fabrika ofis ve depolama binalarında tercihi olduk

Çağdaş Makina Pres Besleme Sistemleri (Coiltech) için ilk kez 2018 yılında inşa ettiğimiz yapılarla başlayan çözüm ortaklığımız yeni projelerle devam ediyor. Yönetimden üretim, yazılım ve servis ekibine kadar yüksek teknolojiye değer veren ve bu vizyonu ürettiği makinalarına da yansıtan Coiltech için inşa ettiğimiz yapı adetini 4‘e çıkardık.

İlk proje 2018 yılında firmanın Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Dilovası’nda bulunan tesislerinde üç blok halinde gerçekleştirilmişti. İlk aşamada yeni nesil konteyner modelimizle inşa ettiğimiz toplam 350 m2 büyüklükteki projeye 200 m2’lik yeni bir prefabrik bina daha ekledik. Aynı tesiste firma için inşa ettiğimiz yapı sayımızı dörde yükseltirken aynı zamanda Karmod’un müşterileriyle kurduğu uzun soluklu çözüm ortaklığının güzel bir örnekliğini de göstermiş olduk.

 

Fabrikada ihtiyaç duyulan ofis ve depo yapıları prefabrikle çok pratik

Gerek konteyner gerekse prefabrik yapı sistemiyle olsun hazır yapılar fabrikada ihtiyaç duyulan depolama ve çalışma alanlarının hazırlanmasına çok pratik çözüm getiriyor. Firmanın üretim tesisi içerisine 2018 yılında inşa edilen üç yapının ikisi konteyner 1 adeti de prefabrik yapı modeliyle üretildi. Konteyner yapıların birinde firmanın üretimini gerçekleştirdiği özel makine ekipmanlarının adeta beynini oluşturan elektronik aksamları hazırlanıyor. Bir diğer yapı ise özel depolama alanı olarak kullanılıyor. Üçüncü bina ise fabrika personeline mescit olarak hizmet veriyor.

2021 yılında Coiltech fabrika binası yerleşkesine inşa edilen bina ise prefabrik yapı modeliyle üretildi. Depo amacıyla kullanılacak bina fabrikanın dış kısmına kurulum yapıldı ve 200 m2 büyüklüğe sahip. Son kurulumu yapılan prefabrik depo binası sadece 7 günde yerinde kurulum yapılarak firmanın kullanımına sunuldu.

 

Çağdaş Makina Pres Besleme Sistemleri (Coiltech)

Kocaeli ilinin Dilovası ilçesindeki Makina OSB’de yerleşik olan ve  2000 yılından beri Türkiye endüstrisine katkı yapan Çağdaş Makina Pres Besleme Sistemleri, bu tesislerde “Coiltech” markasıyla kısa ve uzun tip pres besleme hatları, 4 farklı tip rulo açıcı ve yine 4 farklı tip servo sürücü makinası ile dar alanlarda kullanıma uygun bir kaç tip kompakt sürücü üretimi yapıyor.   Çağdaş Makina; Endüstri 4.0 yolculuğunda söz sahibi olmak  sipariş girişlerini kolaylaştırmak, teslimat sürelerini önemli ölçüde azaltmak  ve muazzam fiyatlama baskısı gibi güncel müşteri taleplerini karşılayabilmek için en iyi yöntemin modüler, esnek makina ve işlem yapılarına geçmek olduğunu kavrayıp Turck Fieldbus IO ürün gruplarını makinalara entegre ederek stratejik bir karar aldı.

Coiltech‘in ürettiği pres besleme hatlarında, Turck’un Makina üzeri BL67 modüler IO ailesi, IP69 korumalı TBEN kompakt blok I/O modülleri ve pano içi BL20 modüler I/O ürünleri; motion kontrolör veya PLC ‘ler ile sensör-aktüatörler arasında güvenilir Profinet ve EtherNet/IP haberleşme çözümleri sağlıyor.

Coiltech, servo hareket kontrol temelli yüksek teknolojili makinalarını iki farklı markanın Profinet ve Ethernet IP fieldbus altyapısını kullanarak programlıyor. Multiprotokol teknolojisi sayesinde Turck Fieldbus IO ürünleri, yaygın Profinet, EthernetIP ve ModbusTCP protokollerini ayar gerektirmeksizin içinde barındırdığından, elektrik projeleri, Eplan dosyaları, yazılım ve devreye alma gibi temel mühendislik gereksinimleri farklı kontrol sistemlerine sahip makinalarda dahi benzer şekilde yürütülebilmiş, aynı dokümantasyon ile zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor. 

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz