Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

UNICEF Çad Ülke Ofisi Projesi

Kullanım Amacı Kuruluşun Ülke Hizmet Ofisi
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 2 Blok (2’şer Katlı)
Toplam Metraj 700 m2
Proje Yılı 2022
Kullanılacak Bölge N'Djamena, Çad
Tamamlanma Zamanı 48 gün
Şu anda 88 misafir bu projeyi inceliyor

Çad’da UNICEF İçin Ofis Binaları Kurduk

Kuzey-Orta Afrika ülkelerinden Çad’da Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) için ofis binaları kurduk. Ülkenin başkenti N'Djamena kentinde kurulum yapılan ofis binalarında Karmod yeni nesil konteyner yapıları kullanıldı.

Projenin hikayesi UNICEF ve BM için daha önce çok sayıda ofis projesi gerçekleştiren Karmod ile kuruluşun Çad Ofisinin irtibata geçmesi ile başladı. Görüşmelerde çocuklar için Çad genelinde yürütülen çalışmaların organizasyonunun yapılacağı bir hizmet binası gündeme geldi. Projede prefabrik, hafif çelik ve konteyner yapı modelleri alternatiflerinde değerlendirmelerde bulunuldu. Değerlendirmeler sonrası kurulum yapılacak mekan özellikleri de dikkate alınarak her biri iki katlı iki ayrı konteyner ofis binasının inşasına karar verildi.

Karar sonrası kısa sürede aksiyon alınarak öncelikle projenin tasarım ve onay aşamasına geçildi. Proje onayıyla birlikte ofis binalarının üretimine başlandı. Proje kapsamında demonte birleşimli kurulum sisteminde 50 adet konteyner ünitesinin üretimi gerçekleştirildi. Karmod modern tesislerinde yeni nesil konteyner teknolojisiyle üretilen yapıların imalat süresi üç günde tamamlandı. Üretim sonrası yapılar kurulumun gerçekleştirileceği Çad’a sevkiyat için deniz konteynerlerine yüklenerek limana sevk edildi. Limandan deniz yolu taşımacılığı ile Nijerya’nın Lagos şehrine gelen yapılar buradan tırlara yüklenerek karayolu taşımacılığı ile N'Djamena şehrine ulaştırıldı.

Konteyner ofis birleşenleri N'Djamena’ya ulaştığında kurulum için aynı anda Karmod süpervizör ekibi de oraya yönlendirildi. Araçlardan indirilerek montajına başlanan 700 m2 büyüklüğündeki konteyner ofis yapıları 48 gün gibi kısa bir sürede kullanıma hazır hale getirilerek UNICEF Çad yetkililerine teslim edildi.

 

Karmod Yeni Nesil Konteyner Ofislere Konfor Getiriyor

Maksimum genişlikte ferah ergonomik tasarımı, kalitesi ve yalıtım performansı gibi çok sayıda öne çıkan üstünlüğüyle Karmod yeni nesil konteyner ofis yapılarına konfor kazandırıyor. Duvardan çatıya tamamıyla sandviç panel sistemiyle yaz kış fark etmeksizin her iklim koşulunda enerji tasarrufuyla kazandırıyor. En az enerji kullanımıyla iç ortam sıcacık hale gelirken oluşan sıcaklığı uzun süre muhafaza ediyor.

Kısa sürede üretilebiliyor. Kullanım yerinde profesyonel ekiplerce başka inşaat malzemelerine ihtiyaç duymadan hızla kurulabiliyor.

 

UNICEF Hakkında Kısa Bilgi

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu açılımıyla hizmet sunan UNICEF, BM çatısı altında bir kurumdur. UNICEF Birleşmiş Milletlere bağlı olan bir hizmet fonudur. Temel varoluş amacı içerisinde dünya genelinde çocukların haklarını korumak vardır. Çocukları zor durumdan kurtarmak, eğitimlerine yardım sağlamak, maddi manevi destek sunmak amacı vardır. Çok sayıda dünya ülkesinin üye olduğu ortak karşılanan BM fonlarıyla çalışmalarda bulunur. UNICEF’in 156 ülkede Ofisi bulunmakta olup faaliyetlerini 194 ülkede aktif olarak sürdürmektedir.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz