Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Bursa Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali Hizmet Binaları

Kullanım Amacı Ovaakça Doğalgaz Çevirim Santrali Misafirhane ve Hizmet Binaları (Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ))
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 4 Blok
Toplam Metraj 1353 m2
Proje Yılı 2015
Kullanılacak Bölge Ovaakça, Osmangazi, Bursa, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 35 Gün
Şu anda 28 misafir bu projeyi inceliyor

Bursa Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali Hizmet Binaları

Yaklaşık 1 milyon 600 bin kişinin elektrik enerji ihtiyacını karşılayan Bursa Doğalgaz Kombine Çevrim Santraline misafirhaneyle beraber hizmet ofisleri kurduk. 2015 yılında gerçekleştirilen proje kapsamında dört ayrı yapının üretim ve kurulumu gerçekleştirildi. Anadolu Elektrik Üretim A.Ş. talebiyle üretilen binalar Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) bünyesinde kullanılacak. Toplam 1353 m2 büyüklükteki binaların kurulumu sadece 35 gün gibi kısa bir sürede tamamlanarak kurumun hizmetine sunuldu. Proje kapsamında kurulum yapılan binalar arasında misafirhane, yemekhane, hizmet alım binasının yanı sıra boyahane ve kazandairesi binası yer alıyor.

Doğalgaz dönüşüm santraline özel misafirhane 

Bursa ilinin Osmangazi ilçesi Ovaakça köyünde kurulu bulunan doğalgaz dönüşüm santralinin misafirhanesi 959 m2 büyüklüğe sahip. Karmod uzmanlığı ile tasarlanan bina U plan tasarımıyla öne çıkıyor. U plan özellikle tercih edilerek bu büyüklükteki tek katlı bir binanın tamamen aydınlık kalması sağlandı. Misafirhane olarak kullanılan binada 17 tanesi tek kişilik olmak üzere 35 bağımsız oda ile WC duş alanları yer alıyor. Tek kişilik olarak düzenlenen odaların büyüklüğü 15 m2 olup içinde yatakla beraber, dolap, çalışma masası ile WC ve duş ünitesi bulunuyor. Misafirhanede çoklu konaklamalar da bulunuyor. Bunlar arasında 52 m2 24 kişilik oda ile 34 m2 12 kişilik yatakhane odaları da yer alıyor. Misafirhanede 8, 11, 13 ve 30 m2 büyüklükte odalarla birlikte temizlik ve depolama amaçlı bölmeler de plana dahil edildi.

Prefabrik misafirhane binası panel sistem yüksek yalıtımlı duvarların kullanımıyla inşa edildi. Karmod prefabrik yatakhane binaları 10 cm dış, 6 cm de iç duvar kalınlıklarıyla mükemmel izolasyonu sahip. Bina içerisinde iklimlendirme yaz kış en az enerji sarfiyatıyla en ekonomik şekilde gerçekleştiriliyor.

Doğalgaz çevrim santrali teknik ekibine özel Yemekhane

Bursa Ovaakça Çevrim Santraline Karmod tarafından inşa edilen yapılardan biri de yemekhane binası. Prefabrik yemekhane binası doğalgaz çevrim santralinde elektrik üretiminde görev alan teknik personel tarafından kullanılıyor. 154 m2 büyüklükteki bina prefabrik yapı sistemiyle kısa sürede inşa edildi. Bina içerisinde 81 m2 yemek salonu bulunuyor. 18 m2 yemek pişirme amaçlı mutfak yemekhanenin bölmeleri arasında. Prefabrik yemekhane binasında biri 12 diğer ikisi 6 m2 büyüklükte 3 ayrı çok amaçlı bölme yer alıyor. WC ve lavabo alanları yapı içerisinde bulunan bölmelerden.

Doğalgaz Santrali Prefabrik Hizmet Alım Ofis Binası

Proje kapsamında Ovaakça çevrim santraline kurulumu yapılan binalardan biri de hizmet alımı ofis binası. 258 m2 büyüklükteki prefabrik ofis içerisinde metrajları 34 ile 17 arasında değişen 8 ayrı oda ve salon yer alıyor. Bina santralin hizmet alımlarında çalışanlarca ofis binası olarak kullanılıyor. Dar cephe ortadan girişli ofis binasında odalar sağlı sollu sıralanıyor.

Prefabrik Boyahane ve Kazan Dairesi

Proje kapsamında santrale üretilen son bina ise 85 m2 büyüklükteki çok amaçlı prefabrik yapı. 50 m2’si boyahane olarak kullanılan iki bölmeli yapının diğer odası kazan dairesi olarak hizmet veriyor.

Bursa Ovaakça Doğalgaz Çevrim Santrali

Kamu kurumlarından Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) bünyesinde faaliyet gösteren Bursa Doğalgaz Çevrim Santrali 1.432 MWe kurulu gücü ile ortalama 1.592.691 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılıyor. Ülkemizin sanayide öne çıkan büyükşehirlerinden Bursa için santralin önemi oldukça büyük. Santralin kurulumu için çevresel ortamla beraber ekonomik ve teknik değerlendirmeler yapılarak 1993 yılında Bursa ili Ovaakça Köyü tercih edilmiştir. 1994 tarihinde ihalesi yapılan 4x239 + 2x238 =1432 MW gücündeki Santral, 1998-1999 yıllarında işletmeye alınmıştır. Ovaakça santralinin nominal yıllık üretim kapasitesi 10.017.000.000 kWh'tir.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz