Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

BAU Uluslararası Batum Üniversitesi

Kullanım Amacı Tıp Fakültesi Binası
Yapı Modeli Prefabrik Pres Panel Sistem
Yapı Adedi 1 Adet (2 Katlı)
Toplam Metraj 1.840 m²
Proje Yılı 2022
Kullanılacak Bölge Batum, Gürcistan
Tamamlanma Zamanı 45 Gün
Şu anda 71 misafir bu projeyi inceliyor

BAU Uluslararası Batum Üniversitesi Tıp Fakültesi Bina Projesini 45 Günde Tamamladık

BAU Global bünyesinde 2016 yılında hizmete alınan Uluslararası Batum Üniversitesi’ne Tıp Fakültesi olarak kullanılacak ek eğitim binası inşa ettik.

Başkent Batum’daki üniversite yerleşkesi içerisine inşa edilen 1840 m² büyüklükteki binanın kurulumu 45 gün gibi kısa bir sürede tamamlandı.

Karmod Teknik Ofis Uzmanlığının Projeye Yansımaları

İki katlı olarak Karmod teknik ofisinde projelendirilen binanın öne çıkan özelliği her katta 3 metre kot yüksekliğinin bulunması. Bunla birlikte yapı modelinin prefabrik pres panel sisteminin kullanılması. Pres panel sistemde bu kot yüksekliğinin yakalanması önemli bir birikim ve uzmanlık gerektiriyor.

Tıp Fakültesi 900 Öğrenciye Hizmet Verecek

Batum Tıp Fakültesi binasında toplam 14 derslik yer alıyor. Zemin katta 5 adet birinci katta 5 adet olmak üzere 50 öğrenci kapasiteli 10 derslik bulunuyor. İlaveten her katta 2 adet olmak üzere 100 öğrenci kapasiteli 4 derslik daha binada yer aldı. Okulun toplam öğrenci kapasitesi 900.

Tıp Fakültesi prefabrik bina içerisinde ayrıca 4 adet laboratuvar ve iki adet misafirhane ile idari salonlar yer alıyor.

15 Kişilik Ekiple 45 Günde Tamamlandı

Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi binasının üretimi Karmod tesislerinde tamamlanarak 17 Tırla Gürcistan’daki üniversite yerleşkesine sevk edildi. Binanın kurulumundan lata kaplamalarına, dış ve iç boya işçilikleri kullanıma hazır şekilde 15 kişilik Karmod ekibiyle 45 günde tamamlandı. Karmod prefabrik yapılar işçilikleri minimize eden yenilikçi sistemiyle projelerin inşasında büyük kolaylıklar sağlıyor.

BAU Uluslararası Üniversitesi Batum Hakkında

BAU Uluslararası Üniversitesi Batum, BAU Global tarafından açılmış olup ilk öğrencilerine ilke eğitimini 2015-2016 öğretim yılında vermeye başladı. Batum Üniversitesi BAU Global’in Washington D.C. ve Berlin’den sonra açılan 3. üniversitesi oldu.

İlk açıldığı yıl 300 öğrenci kapasitesine sahip üniversite Karmod’un yeni inşa ettiği tıp fakültesi binasıyla öğrenci sayısını önemli ölçüde artırmış oldu.

BAU Batum Uluslararası Üniversitesi, yüksek eğitimli akademik personel, en son teknolojiler, laboratuvarlar ve sınıflar tarafından üç aşamalı eğitim ve araştırma misyonu yürütüyor. Üniversitede uluslararası standartlarda Amerikan modeli eğitim programı uygulanmaktadır. Üniversitede eğitim farklı eğitim kurumlarından davet edilen yabancı ve Gürcü profesörler tarafından yürütülmektedir. Üniversiteyle birlikte yeni bir Uluslararası Üniversite Hastanesi de kampüste yer almaktadır. Bu hastane, üniversitenin tıp fakültesi öğrencilerine eğitimlerinin ilk yılından itibaren klinik deneyim kazanacakları eğitim imkanı sağlamaktadır.

BAU Uluslararası Batum Üniversitesi öğretim süreci, Bahçeşehir (İstanbul) Üniversitesi ve Türkiye çapında yaygın hastane ağına sahip Medical Park ile ortaklık içinde yürütülmektedir.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz