Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Askeri Kamp 500 kişilik - Bağdat, Irak

Kullanım Amacı Kamp Yapıları
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 28 Adet
Toplam Metraj 1.699 m²
Proje Yılı 2017
Kullanılacak Bölge Bağdat, Irak
Tamamlanma Zamanı 35 Gün
Şu anda 70 misafir bu projeyi inceliyor

Çok amaçlı kamp yapılarının uzmanı Karmod Irak’ın başkenti Bağdat’ta havaalanı güvenliğinde görev alacak askerlerin kullanacağı 500 kişilik konteyner kamp yapı kompleksi kurdu.

Karmod yeni nesil konteyner modeliyle sadece 35 gün gibi kısa bir sürede kurulan mobil konteyner kamp yapıları uzun süreli kullanım özelliğine sahip.

Toplam 11 bloktan oluşan projede 118 adet 240x600 cm konteyner ünitesi kullanıldı. Her yapıda 10 ünite birleştirilerek 144 metrekarelik yaşam alanları oluşturuldu. Demonte sistemle sevk edilen askeri konteyner yapılar yerinde kullanıma hazır kurulum yapılarak teslim edildi. Karmod yeni nesil konteyner üstünlükleriyle kurulan yapılarda konteyner yatakhane ve yemekhane, konteyner yönetim ofisi, dinlenme alanları, konteyner wc duş üniteleri gibi yaşam alanları bulunuyor. Yeni nesil yaşam konteyneri 12 cm çatı sandviç panel kalınlığı ve sızdırmaz kenet sistemiyle benzerlerinden üstün özellikte. Projede ekstra izolasyon için tamamen vidalı sistem makaslı çatı örtüsü kullanıldı. Duvarlarda 5 cm kalınlıkta iki levha arası 40 densite poliüretan kullanımıyla yapı izolasyonunda maksimum seviyeye ulaşıldı.

Mobil konteyner askeri birliklerin yapı tercihi

Üretim hızı, uzun ömürlü bina standardı ve istendiğinde pratik taşınabilir modern demonte yapı sistemi gibi çok sayıda avantajıyla mobil konteyner askeri birliklerin yapı tercihi. Konteyner yapının duvar ve çatı sisteminde tamamıyla sandviç panel sistemin kullanılması bu binalardaki yalıtımı oldukça üst düzeye çıkartıyor. Bu sistemle mobil konteyner en az enerji kullanımıyla yaz veya kış şartlarında en iyi performansta iklimlendirme kolaylığıyla enerjinin verimli kullanımına alternatifsiz katkı sağlıyor.

En pratik plan bölümlemesi mobil konteynerde

Demonte ünitelerle neredeyse sonsuz denilebilecek plan uygulamalarına imkan sunan modeliyle mobil konteyner yapıları askeri birliklerin ihtiyacı olan çok sayıda kapalı mekan ihtiyacının karşılanmasına en iyi çözüm sunar. Yeni nesil konteyner yapı modeliyle askeri karargah binaları, subay ofisleri, personel yemekhanesi ve yatakhaneleri, garnizon ve kantin binaları, özel amaçlı depolama ve kademe binaları, konteyner tuvalet ve banyo yapıları gibi tüm askeri kapalı mekanlar kısa sürede kalıcı modelle hazırlanabilmektedir.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz