Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Kongo Askeri Tesis Yapı İnşaat Projesi

Kullanım Amacı Askeri Muhafız Birliği Karakolu
Yapı Modeli Sandviç Panel Sistem Konteyner
Yapı Adedi 2 Blok (28 Ünite Konteyner)
Toplam Metraj 448m²
Proje Yılı 2012
Kullanılacak Bölge Kikwit, Demokratik Kongo Cumhuriyeti
Tamamlanma Zamanı 16 Gün
Şu anda 80 misafir bu projeyi inceliyor

Orta Afrika’da yüzölçümüyle kıtanın üçüncü büyük ülkesi olan Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde ulusal orduya bağlı muhafız alayının kullanacağı askeri jandarma karakol binaları projesini tamamlayarak teslim ettik.

Ülkenin güneybatı kesiminde, başkent Kinşasa’nın doğusunda Kwilu Nehri üzerinde yer alan Kikwit şehrinde gerçekleştirdiğimiz projeyi Sandviç Panel Sistem Konteyner modeliyle hazırladık. Standart ölçülerde 230x595 konteyner ölçülerinde Karmod üretim tesislerinde demonte olarak hazırlanan 28 ünitenin yer aldığı yapılar havayolu kargo taşımacılığıyla ülkeye Kongo’ya ulaştırıldı. Havaalanından karayolu taşımacılığı ile kurulum sahasına gelen yapılar bölgede hazır bulunan montaj ekiplerimizce 16 gün gibi kısa sürede inşa edilerek kullanıma hazır teslim edildi.

Proje kapsamında iki ayrı konteyner askeri karakol binasının kurulum yapıldı. Askeri blokun birinde 16 adet konteyner ünitesi birleşimli konteyner modeliyle kurularak 256 metrekarelik modern bir yapı ortaya çıkartıldı. Diğer askeri blokta ise 12 adet konteyner ünitesinin kullanımıyla 192 m2 büyüklüğünde bir yapı hazırlandı. Askeri yapı projesinde iki farklı konteyner modeli kullanıldı. Bunlardan 2005 model konteyner ünitelerinin içerisinde genişçe bir salonla beraber yapının iç sağ kısmında konteyner wc ve duş ünitesi yer alıyor. Diğer konteyner modeli ise 1002. Bu model öne bakan iki pencereli tek salon planında olup konteyner yatakhane binası olarak kullanılıyor. Ünite içerisine 3 ranza, dolaplar ve 1 de çalışma masası yerleştiriliyor. İhtiyaç durumunda ranza sayısı 4’e çıkartılarak konteyner koğuş içerisinde konaklayan asker sayısı 8’e yükseltilebiliyor.

Yeni Nesil Konteyner Yapılarımız Askeri Tesis Yapı Projelerinin Tercihi

Uzun ömürlü, yalıtım üstünlüğüyle iklimlendirme kolaylığına sahip yeni nesil konteyner yapılarımız cıvatalı ve geçmeli sistemin kazandırdığı hızlı kurulum gibi avantajlarıyla ulusal ve uluslararası askeri birliklerin yapı projelerinin tercihi oldu. Yeni nesil konteyner yapıyla binlerce askeri birliğin konaklayacağı yapıları günler içerisinde kalıcı olarak kurulum yapılabiliyor. Askeri yapılarımız Nijerya, Eritre, Libya, Sudan, Somali, Cibuti gibi çok sayıda ülkede bugün ulusal ordularca kullanılıyor. Kongo Kikwit projesi de bunlardan biri oldu. Kikwit 400 bini aşan nüfusuyla Kwilu Eyaletinin en büyük kenti ve bölgenin önemli ticaret merkezi konumunda.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz