Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Ardıçlı Göl Evleri Sosyal Tesis Binası

Kullanım Amacı Site Sosyal Tesis Binası
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 1 Blok
Toplam Metraj 248 m²
Proje Yılı 2013
Kullanılacak Bölge Yeşilkent, Avcılar, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 14 Gün
Şu anda 21 misafir bu projeyi inceliyor

Toplu Konut Sitesi Prefabrik Sosyal Tesis Binası

Toplu konut sitelerinin sosyal tesis binalarında prefabrik yapı tercihi her geçen yıl artıyor. Hızlı kurulum, uzun ömür ve inşaat işçilik süreçlerini ortadan kaldıran yenilikçi sistemiyle prefabrik yapı ile sosyal tesis binaları inşa etmek çok kolay.

İstanbul’un Avcılar ilçesi Yeşilkent Mahallesi’nde bulunan marka sitelerden Ardıçlı Göl Evleri, Karmod prefabrik sosyal tesis yapılarını tercih etti. 248 m2 büyüklükteki modern sosyal tesis binasının kurulum süresi 14 günde tamamlandı.

Geniş salonuyla öne çıkan prefabrik sosyal tesis binası marka projelerden Ardıçlı Göl Evleri konut sitesine değer kattı. Özel yükseklikte kotuyla ferah iç mekana sahip sosyal tesis binasının içerisinde dekoratif şömine de yer alıyor. Sosyal tesis binası ağırlıklı olarak site toplantıları ve özel etkinlikler için kullanılıyor. İçerisinde kafeterya alanının da bulunduğu bina günlük ziyaretçilere de hizmet veriyor.

Kafeterya Ardıçlı Göl Kafe adıyla hizmet biliniyor. Sosyal tesis konut projesine adını veren göl konseptinin güzelliklerinden nasip almış. Geniş bina cephesi boyunca uzayan ön kısımdaki balkondan gölü yukarıdan izlemek ayrı bir zevk veriyor.

Ardıçlı Göl Evleri tesis binası içerisinde iki ayrı salon yer alıyor. Salonlar çok amaçlı kullanılabiliyor. Site yönetim odası, toplantı salonu ve bay bayan WC alanları planda yer alan diğer bölümler arasında.

Beşik çatı planıyla projelendirilen prefabrik sosyal tesis binasının dış cephesinde ekstra uygulama olarak taş dokulu fuga kaplama gerçekleştirildi. Pencere etraflarında söve uygulaması ile tesis binası dekoratif görünüm kazandı. Maksimum iç mekan aydınlığı için yoğun pencere kullanımı yapıldı. Pencere camlarında karolaj uygulandı.

Ardıçlı Göl Evleri Nerede Bulunuyor?

Ardıçlı Göl Evleri, İstanbul'un yeni şehir mimari planıyla öne çıkan bölgesinde yer alıyor. Proje Bahçeşehir bölgesi olarak adlandırılmakta olup Avcılar ilçesi Yeşilkent Mahallesi’nde konumlanmıştır. TEM Avcılar gişelerinin çok yakınında yer alan Ardıçlı Göl Evleri Bahçeşehir bağlantı yolu ile sınırdır. Site batı bölümünden Eston Ardıçlı Evleri’ne komşudur.

Bir Bakışta Ardıçlı Göl Evleri Sitesi

156.000 m² arsa alanı üzerine projelendirilen Ardıçlı Göl Evleri, 8 farklı etaptan oluşmuştur. Proje tamamen villalardan oluşmakta olup villa konutlar 5 değişik tipte ve 7 ayrı planda şekillenmiştir. Sitenin toplam inşaat alanı 65.000 m²’dir. 45.000 m² yeşil alanıyla göz dolduran site içerisindeki gölün büyüklüğü 7.500 m²’dir.

Projedeki lüks villa konut modelleri Necef, Firuze, Mercan, Kehribar ve İnci adlarıyla isimlendirilmiştir. Lüks konut brüt alanları 156 m² ile 377 m² arasında değişmekte olup sitede 295 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Kehribar evleri 3 ayrı görünüşte dubleks, balkonlu ve bahçeli evler olarak tasarlandı. 2 ayrı görünüşlü Mercan evleri ikiz dubleks, cumbalı ve bahçeli modeldedir. 3 ayrı görünümdeki Necef villaları tripleks bahçeli olarak, Firuze villalar ise bahçeli dubleks şeklinde iki ayrı görünümde tasarlandı. 5'li, 4'lü ve 3'lü sıra evler şekline tasarlanan İnci evleri değişik plan tipleri ve farklı cephe görünümlerine sahiptir.

Sosyal alanlarına ayrı bir önem verilen Ardıçlı Göl Evleri donatılarıyla öne çıkar. Tüm etaplarında yetişkin ve çocuk açık yüzme havuzları, mini futbol sahası, basketbol sahası, beach voleybol alanı, tenis kortları, çocuk oyun alanları, koşu ve yürüyüş parkurlarına sahiptir. Açık-kapalı ve misafir otoparklarının yer aldığı sitede market, kuaför salonu gibi ticari alanlara da yer verilmiş. Site yönetim binası ve Karmod tarafından inşa edilen prefabrik sosyal tesis binası sitenin tamamlayıcı bina donatıları arasında.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz