Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Atak Lojistik Operasyon Merkezi

Kullanım Amacı Lojistik Firması Operasyon Merkezi Antrepo Şantiyesi
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 1 Blok, 2 Katlı
Toplam Metraj 576 m²
Proje Yılı 2015
Kullanılacak Bölge İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 35 Gün
Şu anda 77 misafir bu projeyi inceliyor

Lojistik sektöründe İtalya, Yunanistan ve eski Yugoslavya topluluğu ülkeleri ağırlıklı hizmet sunan taşımacılık firmalarından Ataklar Uluslararası Nakliyat A.Ş. firmasının yeni antrepo yatırımının inşasında kullanılacak şantiye konteyner projesini tamamlayarak teslim ettik.  Konteyner yapılarımız Firmanın, lojistik faaliyetlerini daha yüksek kapasiteyle yürütebilmek amacıyla Halkalı semtinde inşa edeceği yeni antreposunun yapımında konteyner yatakhane binası olarak hizmet verecek.

Karmod yeni nesil konteyner modeliyle inşa edilen işçi şantiye yatakhane binası toplam 184 yatak kapasitesine sahip. İşçilerin kalacağı bölüm 160 yataklı olup bu yapının bitişiğinde inşa edilen içinde mimar ve mühendislerin konaklayacağı 24 yatak kapasiteli ayrı bir ünite daha bulunuyor.

Şantiye mobilizasyon planlaması yeni antrepo inşa sürecinde görev alacak çalışan ortalama çalışan sayısına göre Karmod uzmanlığıyla gerçekleştirildi. Bu doğrultuda konteyner şantiye binası yoğun kullanım kriterleri de dikkate alınarak yeni nesil birleşimli konteyner modeliyle hazırlanmasına karar verildi.

Karmod’un antreponun kurulacağı Halkalı’da yapımını gerçekleştirdiği şantiye kompleksi iki katlı birleşimli yeni nesil konteyner yapı modeliyle kuruldu. Şantiye konteyner yatakhane projesinin gerçekleştirilmesi için 24 adet 3x7 m. konteyner ünitesi kullanıldı. Saha kurulumu 6 günde tamamlanan 576 metrekare kapalı alana sahip konteyner projesi onay sonrası 35 günde tamamlanmış oldu.

Şantiye yatakhane binasında yer alan koğuş sistemleri ve diğer wc duş gibi ünitelerin tamamı işçi sağlığı ve güvenliği standartları dikkate alınarak gerçekleştirildi. İşçi koğuşlarında kalacak kişi sayısına göre havalandırma sistemi, ısıtma tertibatları kriterlere uygun standartlarda projelendirilerek hazırlandı. Her katta ergonomik kullanım koşulları düşünülerek wc duş konteyner üniteleri yerleştirildi.

Her bir konteyner ünitesinin koğuş şeklinde yerleştirildiği projede kapıların karşılıklı açıldığı alana geçiş koridoru planlandı. İki katta da koridorun her iki ucuna konteyner wc duş üniteleri yerleştirildi. Yapı üzerine ekstra çatı kaplaması gerçekleştirilerek bina izolasyonu daha iyi seviyeye yükseltildi.

Lojistiğin Merkezi Halkalı’da İşçi Şantiye Kompleksi Kurduk

Karmod’un ‘Geleceğin Konteyneri’ sloganıyla bir çok üstün özellikle beraber ürettiği Yeni Nesil Konteyner şantiye yapı komplekslerinde hak ettiği yeri almaya başladı. Karmod Yeni Nesil Konteyneri son tercih eden firma uluslararası taşımacılıkta Türkiye’nin önde gelen markalarından Atak Lojistik. Firmanın Halkalı’da yeni yaptıracağı antreposunun yapımında çalışacak teknik ekip ve işçilerin kullanacağı yatakhane kompleksi tamamlanarak kullanıma hazır teslim edildi.

576 m² büyüklüğe sahip iki katlı ve tek katlı iki yapıdan oluşan yatakhane kompleksinde 184 kişi konaklayabilecek. İki katlı inşa edilen ana yatakhanede 160 işçinin konaklayacağı odalar ve wc duş üniteleri yer alıyor. Ana yapı yanına tek katlı olarak projelendirilen mimar ve mühendislerin kullanacağı yatakhane ise 24 kişi kapasiteli.

Yeni Nesil Konteynerin tüm üstün özelliğe sahip farklarının yansıtıldığı Atak Nakliyat yatakhane kompleksinin birleşim alanlarında ve çatısında özel sızdırmaz bantlar kullanıldı. Sandwich panel duvar ve çatı sistemiyle maksimum izolasyon sağlandı. Özel kapamalarla vida alanları gizlenerek estetik bir görünüm kazandırıldı.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz