Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

AFAD Koordinasyon Merkezi Binası

Kullanım Amacı AFAD Tuzla Birimi
Yapı Modeli Hafif Çelik Sistem
Yapı Adedi 1 Blok İki Katlı
Toplam Metraj 196m2 (27 Kişi)
Proje Yılı 2022
Kullanılacak Bölge Tuzla, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 21 Gün
Şu anda 86 misafir bu projeyi inceliyor

AFAD Tuzla Koordinasyon Merkezi Binası

Karmod olarak toplum güvenliğini ilgilendiren önemli bir projeye daha imza attık. Afet Acil Durum Başkanlığı’nın (AFAD) Tuzla Koordinasyon Merkezi binasını tamamlayarak teslim ettik. AFAD Türkiye’de deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerle mücadelenin tek bir merkezden koordineli olarak yürütülmesini sağlayan bu alandaki üst kamu kuruluşu. Tuzla Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi tabi afetlerin tek merkezden koordine edilmesinde, ilçe genelinde afet yönetiminin bilinçli bir şekilde yürütülmesinde önemli işlev ifa edecek.

Afet sonrası en hızlı müdahale en iyi koordinasyonla mümkün

Deprem, sel, yangın, heyelan gibi tabi afetler yaşanabilecek can ve mal kaybını ortadan kaldırmak veya en aza indirmek için iyi organizasyon gerektirir. Bu nedenle tabi afetler gelmeden önce afet durumlarına hazırlıklı olmak gerekiyor. Böylece afet anında en erken müdahale yapılabilsin. Dünyanın önde gelen metropol şehirlerinden İstanbul’un doğu ucunda yer alan Tuzla’da kurduğumuz bina afet organizasyonları için son derece anlamlı. Tam deprem güvenliğinde iki katlı inşa edilen AFAD Koordinasyon Merkezi binası sadece 21 günde tamamlandı. Kısa zamanda afet koordinasyonunun hizmetine sunuldu. Proje kapsamında düzenlenen iç alanlarla afet koordinasyonu yapacak ekibin işini kolaylaştırmak hedeflendi. Kullanım ergonomisi ön planda tutuldu.

Afet organizasyonu tek merkezden organize edilecek

Tuzla Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde olası afetlerin tek merkezden daha organize şekilde koordine edilmesi amaçlandı. Kuşkusuz afetlere yapılacak müdahalelerin de daha bilinçli şekilde yapılması gerekiyor. Bu merkez afet anında olduğu gibi afet öncesi hazırlık döneminde de önemli bir işlevi ifa edecek. Bu merkezde afet ekipleri belirli periyotlarla bir araya gelerek afetle ilgili yeni bilgiler edinecekler. Normal dönemlerde bir araya gelişlerle ekip arası iletişim ve organizasyon becerisi en üst seviyele yükseltilecek.

Tuzla afet koordinasyon merkezinin ilçede yer alan üst kamu yönetimlerine yakın olması da bir diğer önemli avantaj. Merkezin binası Tuzla İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı binalarına oldukça yakın. Bu binalarla aynı yerleşkede yer alıyor. Yakınlık afet organizasyonlarının merkezinde yer alan kamu personelinin katılımını daha da kolaylaştırıyor.

Afet organizasyon yapılarında neden çelik sistem binaları tercih ediliyor?

Çelik sistem yapılar gerek bina güvenliği gerekse kullanım ergonomisiyle ofis binalarına büyük avantajlar kazandırıyor. Çelik yapı sistemi deprem gibi afetlere karşı en güvenli yapı modelleri arasında yer alıyor. İç ergonomisiyle de klasik betonarme gibi bina modellerine göre en geniş mekan sunumuyla önemli bir üstünlüğe sahip. Çelik konstrüksiyon yapılarda betonarmedeki gibi devasa kolon ve kirişlere ihtiyaç duyulmaz. Statik açısından yapı güvenliği çok az yer kaplayan esnek ama mukavemetli çelik metallerle sağlanır. Bu durum çelik yapıları iç mekan konforu açısından öne çıkarır. Ofis yapılarında bu önemli avantajlarla özellikle çelik yapılar tercih edilir.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz