Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

5 Yıldızlı Otel Pansiyon ve Yemekhane

Kullanım Amacı Pansiyon ve Yemekhane Binaları
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 2 Blok
Toplam Metraj 972 m²
Proje Yılı 2024
Kullanılacak Bölge Manavgat, Antalya, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 33 Gün
Şu anda 81 misafir bu projeyi inceliyor

Turizm sektörünün önemli ihtiyaçlarından biri de çalışan personelin konaklaması için gerekli pansiyon binaları. Karmod olarak prefabrik ve konteyner apılarımızla turizm sektörünün pansiyon bina ihtiyaçlarına çözüm üretiyoruz.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan 5 yıldızlı otele pansiyon ve yemekhane binası inşa ettik. Prefabrik yapı modelimizle üretilip kurulumu tamamlan binalar otelin çalışanlarına hizmet vermeye başladı.

Turizm sektöründe faaliyet gösteren oteller bilindiği üzere belirli dönemlerde sezonluk olarak hizmet veriyor. Bu nedenle otelde görev alan çoğu personel otelin bulunduğu il veya ilçe dışından sezonluk çalışmak amacıyla buraya geliyor. Durum böyle olunca konaklama bu personel için en önemli ihtiyaç olarak ortaya çıkıyor. Kira rayiçlerinin de çok yüksek olması personelin yıl boyunca bir ev kiralama imkanını ortadan kaldırıyor. Çalışmak için geldikleri otel bölgesinde barınma ihtiyacı ortaya çıkıyor. Bundan hareketle otel yönetimleri personellerinin konaklama sorununu çözmek için pansiyon inşa yöntemine gidiyor. Pansiyon binalarının inşasında hızlı kurulum ve bütçe avantajlarıyla prefabrik ve konteyner yapıları özellikle tercih ediyorlar.

Manavgat 5 yıldızlı otel için projelendirdiğimiz prefabrik pansiyon ve yatakhane binaları da bu kapsamda gerçekleştirilen güzel bir örneği oluşturdu. Proje kapsamında 191 m2 pansiyon binasıyla 781 m2 mutfak ve yemekhane binasının inşasını gerçekleştirdik.

Prefabrik pansiyon binası tek katlı olarak projelendirilerek inşa edildi. Girişte genişçe bir holü bulunan bina içerisinde 8 ayrı oda bulunuyor. Özel ölçülendirilen odaların her birinde 5 personel konaklayabiliyor. Pansiyon binasının toplam kapasitesi 40 kişi. Odaların içerisinde banyo için duş kabini ve WC ünitesi yer alıyor.

Proje kapsamında inşa edilen iki katlı bina ise yemekhane binası. Toplam 781 m2 büyüklükteki bu bina otelde iki ayrı amaç için kullanılacak. Prefabrik yemekhane binasının zemin katı otelin yemekhanesi olarak kullanılacak. Üst kat ise otel personeline yemek salonu olarak hizmet verecek.

Yemekhane binasının zemin katı 419 m2 büyüklüğe sahip. Yemek salonu olarak kullanılacak üst kat büyüklüğü ise 362 m2. Üst katta aynı zamanda personel için dinlenme alanları da yer alıyor.

İki bina kurulumunun 33 günde tamamlandığı proje oteller için örnek proje niteliği taşıyor. Turizm sektöründe hizmet veren oteller personel bulmadaki zorlukların yanı sıra çalışan konaklamasında da sorun yaşıyorlardı. Bu projeyle birlikte turizm tesis ve otellerinde çalışanları için prefabrik yapı sektörü çok güzel bir çözüm getirmiş oldu. Karmod prefabrik binaları Antalya’nın prestijli 5 yıldızlı projelerinde tercih edilmeyi sürdürüyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz