Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Konteyner Ölçüleri

Hazır yapı sektöründe üretilerek yaşam alanı olarak kullanılan Konteyner yapılar genellikle konteyner ölçüleri olarak ifade edildiğinde genellikle taşımacılıkta kullanılan deniz konteyneri ile karıştırılır. Akla hemen 20'Dc Konteyner veya 40' High Cube Konteyner gibi ölçülendirmeler gelir. Oysa ki prefabrik konteyner olarak ta tabir edilen yaşam konteyner yapıları kullanım talebine göre standart ölçülerdeki yoğun üretimin yanı sıra çok farklı ölüçelerde projelendirilerek üretilebilmektedir.

3x7 Konteyner

Standart üretimlerdeki en yaygın kullanım 300 x 700 cm dış ölçüsünden hareketle 3x7 Konteyner olarak isimlendirilen yaşam konteyneridir. Bu ölçülendirme sisteminde en ve uzuluk baz alınarak yapılmış olup iç ölçüde farklı firma üretimlerine göre iç planda 5 ila 20 cm’ye varan ölçülerde daralmalar söz konusu olabilmektedir. Örneğin Karmod 3x7 Konteyner ölçüsünün yüksekliği 2,64 metre, derinliği 2,99 metre, genişliği ise 6,94 metredir. İç net kullanım metrajı ise 20,75 m2 ile en geniş konteyner satış modellerinden biridir.

Standart konteyner ölçülerini farklı model kodlarıyla birlikte detaylı olarak sitemizin konteyner bölümündeki konteyner özelliklerinden inceleyebilirsiniz. Konteyner tasarımlarımız 1 odalı, 2 odalı, 2 oda + mutfak + tuvalet + banyo şeklinde üretilmektedir. Yanlızca tuvalet ve banyo planlarından meydana gelen modüler konteyner ürünlerimiz de mevcuttur. Wc-duş konteynerler yedi adete kadar tuvalet ve duş içermektedir. Siparişten sonra hemen teslim edilmek için modüler konteyner ürünlerimiz şirketimizin stoklu ürünleri arasında yer almaktadır. Her biri fonksiyonel kullanımda yirmiye yakın farklı planda üretimi bulunan Karmod 3x7 konteyner yapılar şantiye ofisi, satış ofisi, koneyner ev, inşaat konteyneri, şantiye konteyneri, yatakhane konteyneri, yemekhane konteyneri. tıbbi atık konteyneri, kimyasal atık konteyneri gibi kullanım amacına göre isimlendirilmektedir.

2,40x6 Konteyner

Standart üretimi nedeniyle 2,40x6 Konteyner olarak isimlendirilen bu model özellikle deniz konteyner taşımacılığından kaynaklanan zorunlulukla bu ölçüde üretimi standartlaşmıştır. Bu ölçünün oluşumundaki temel unsur konteyneri oluşturan alt ve üst şasenin uluslararası taşımacılıkta kullanılan 20'Dc Konteyner veya 40' High Cube Konteyner içerisine girerek rahatlıkla taşınabilmesini sağlamaktan kaynaklanmıştır. 2,40x6 Konteyner modeli paket konteyner veya sandviç panel konteyner olarak ta adlandırılmaktadır. Bu konteyner modelinde yapıda kullanılan duvar panelleri, kapı ve pencereleri, elektrik ve su tesisat malzemeleriyle armatürleri ile gerekli detay malzemeler 2,40x6 alt ve üst şase içerisine paketlenerek sevke hazır hale getirilir. Forkift veya özel vinç yardımıyla deniz konteyneri içerisine yerleştirilen ürün kıtalar arası bile güvenle taşınabilmektedir.

Dünyada bir ilk: Karmod Full Demonte Konteyner

Karmod Ar-Ge çalışmasıyla deniz konteyner taşımacılığının sınırladığı konteyner ölçüleri aşılarak dünyada bir ilk olarak Karmod Full Demonte Konteyner modeli geliştirilerek başarıyla üretildi. Yeni Nesil Konteyner adı verilen bu sistemde 2,40x6 ölçü sınırlamasına bağlı kalmadan 3x7, 3x9, 4x12 gibi geniş üniteler dökme yük tabir edilen sistemle paketlenerek deniz aşırı ülkelere kolaylıkla sevk edilebilmektedir.

Birleşimli Konteynerle ister tek kat ister 4 kat

Karmod yeni nesil konteyner modeliyle hazırlanan birleşimli konteyner üniteleri tek kattan dört kata kadar farklı ölçülerde projelendirilerek üretilebilmektedir. Bireşimli konteyner modeli konteyner ev başta olmak üzere, okul ve eğitim binaları, sağlık binaları, çok amaçlı ofis yapıları, şantiye yatakhane ve yemekhane işçi kamp yapıları gibi farklı alanlarda hızlı kurulumlu pratik yapı modeli olarak tercih ediliyor.

Standart konteyner modellerinin yanı sıra özel projelendirilmiş çok sayıda özel ölçüde tek üniteli konteynerle beraber katlı sistem birleşimli konteyner üretimi yapılmaktadır. Karmod konteyner duvar ve çatı sisteminde kullanılan sandviç panel sistemi ile benzerlerinden ayrılan üstün özelliklere sahiptir. Çatıda 12,5 cm panel kalınlığı, sızdırmazlığı sağlanmış kenet sistemiyle Karmod konteyner yapılar yüksek izolasyonludur. Pencerelerinde tam kapama sağlayan özel kilitli çift camlı pvc doğrama sistemi, sac panel sistemli tam kapanan özel panel kapı sistemi ile Karmod konteyner yüzde 60’lara varan oranda enerji tasarrufu sağlamaktadır.