Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Dezenfektan Kabini

Dezenfektan Kabini

Dezenfektan kabini nedir?

Virüs salgınının yol açtığı bu dönemlerde toplum sağlığını korumaya yönelik geliştirilen en önemli ürünler arasında Dezenfektan Kabini bulunmaktadır. Salgının yayılımını önleme adına özel geliştirilen iç dezenfekte ünitesi nedeniyle ürün Dezenfektan veya Dezenfeksiyon Kabini olarak adlandırılmaktadır. Dezenfektan Püskürtme Kabini tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) pandemisi sonrası toplum sağlığını salgından koruma adına geliştirilmiş en önemli araçlardan biridir.

Kabin üretiminde Dünya lideri markadan Dezenfektan Kabini

Karmod, 1986 yılından bugüne kabin sektöründe üretim ve ihracata yönelik ürün geliştirmede Dünya lideridir. Dezenfektan gibi özel ürünlerde uzmanlaşmış Ar-Ge bölümünde gerçekleştirilen çalışmalarla, Karmod fonksiyonel ve ergonomik kullanımlarda Dezenfeksiyon Kabini üretimiyle, Covid-19 salgınıyla mücadeleye katkı sağlamaktadır. Karmod, biri 150x215 ebatında CTP teknolojisi üretimli diğeri de 135x210 ebatında panel sistem üretimli iki ayrı modelde dezenfeksiyon tüneli ürünleriyle dezenfektan kabini satın alma süreçlerine de alternatifler getirmiştir. Dezenfektan ünitesi ile beraber tecrübesiyle önemli detayları dezenfeksiyon kabininde buluşturan Karmod, geniş kapı ve rampa avantajıyla engelli insanımızın kullanımını da kolaylaştırmıştır. Karmod dezenfektan kabini, İstanbul ve büyükşehirler başta olmak üzere Türkiye’nin her bölgesinde kullanılacak şekilde tasarlanmış olup yurtdışından marka adıyla talepler almaktadır.

Karmod, dezenfektan kabini üreten firmalar arasında alternatif ürün sunumuyla öne çıkıyor. CTP Teknolojili Dezenfektan Kabini sıcak veya soğuk iklim aralıklarına son derece dayanıklı ve uzun ömürlü olup, paslanma ve çürüme yapmaz ünitesiyle çok sayıda üstünlüklere sahiptir. Kabin, dış ve iç yüzey parlaklığını uzun yıllar muhafaza etmektedir. 150x215 cm ölçüsünde tünel sistemli karşılıklı kapı sisteminde yer alan özel rampa yoğun kullanım ergonomisi düşünülerek tasarlanmıştır. Engellilerin de rahatça kullanabileceği konfor özellikle dezenfeksiyon tüneli tasarımında dikkate alınmış Karmod detay çözümleri arasındadır. Kabin içerisine yerleştirilmiş sensörle devreye giren 8 ayrı bölgeden dezenfektan püskürtme sistemi vücudun her noktasına temas edecek şekilde hesaplanarak yerleştirilmiştir.

Dezenfektan Kabini

Karmod’un bir diğer dezenfektan ünitesi içeren kabini ise 135x210 panel sistemli ürünüdür. Dört mevsim iklim şartlarında dış mekanda uzun yıllar yıpranmadan kullanım özelliği içerir. Yine özel rampa sistemi bu üründe de tasarımda planlanan detaylar arasında yer almıştır. Maksimum genişlikte kapı engelli aracı da ünite içerisine giriş ve çıkış kolaylığı sağlamaştır.

Dezenfektan Kabini Özellikleri

Tekniz özellikler açısından Karmod dezenfektan ünitelerini değerlendiririrken ürün amacını kısaca hatırlatmakta fayda var. Karmod özel dezenfekte kabini toplum sağlığının pandemi dönemlerinde en iyi şekilde korunabilmesine yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Bu önemli amaca marka uzmanlığıyla destek olmak adına, dezenfeksiyon tüneli tasarımında insan sağlığını korumaya katkı sağlanmış, aynı zamanda ergonomik bir kullaım amaçlanmıştır.

Otomatik Sistem:

Dezenfeksiyon tüneli içerisine yerleştirilen özel sensörle dezenfektan püskürtücü sistem otomatik olarak devreye girmektedir. Sensörün otomatik harekete geçirici özelliği sayesinde, ünite içerisine yerleştirilmiş özel sisleme nozullarından oluşan 8’li püskürtme sistemi devreye girerek dezenfekte işlemi başlamaktadır. İnsan vücudunun her noktasına temas edecek şekilde tasarlanan sistemle 6 saniye gibi bir zaman diliminde, dezenfeksiyon tünelinde işlem başarılı ve güvenli bir şekilde tamamlanmaktadır. 6 saniye önerilen süre olmakla birlikte dezenfektan tüneli yanına monte edilen dezenfektan makinesi üzerinde yer alan zaman rölesinden bu süre artırılabilmektedir. Sensör ve zaman sistemiyle yoğun kullanım süreçlerinde oluşabilecek olası israfların önüne geçilmiştir.

Dezenfektan Makinesi ve Depo Sistemi

Karmod dezenfekte kabinlerinin yanına yerleştirilen özel kutulu dezenfektan makinesi uzun süreli yoğun kullanım şartları dikkate alınarak özel seçilmiştir. Yine Karmod grubunca üretilen ürüne özel 100 litrelik özel likit dezenfekte depolama deposu polietilen deforme olmaz hammaddeden üretilmiştir.

Karmod Dezenfekte Kabini, salgınla mücadelede hayatın her yerinde

Karmod kalite güvencesiyle üretilen Karmod Dezenfektan Kabini; insan yoğunluğunun fazla olduğu meydanlar, AVM’ler, kamu kuruluşları, spor ve turizm tesisleri, fuar alanları, miting ve toplantı organizasyonları, düğün ve nikah salonları, plazalar, fabrika ve iş merkezleri gibi tümkamusal alanlarda güvenli ve pratik kullanıma sahiptir. İşletmelerin personel dezenfektan kabini ihtiyaçlarında Karmod uzmanlığında hazırlanan ürünleri mutlaka incelemelerini tavsiye ederiz. Dezenfekte kabinleri, fiyatları açısından incelendiğinde mutlaka uzun süre kullanım ve garanti şartları ile de değerlendirilmelidir.

Dezenfeksiyon kabini zararlı mı?

Karmod olarak kabinde kullanılacak dezenfektan tercihinde insan sağlığına zarar vermeyecek özel dezenfekte sıvılarından kullanılmasını sağlık açısından önemle tavsiye ederiz. Müşterilerimize bu kabinlerde kullanılacak dezenfektanların satın almasında Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı markalı ürünleri tercih etmelerini öneririz.

Test Kabiniyle Sağlığınız koruma altında

Karmod Test KabiniCovid-19 gibi bulaş açısından oldukça tehlikeli hastalıkların testlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için özel tasarlandı. Bulaşıcı virüs testlerini gerçekleştiren sağlık personeli Test Kabini ile güvenli koruma altında.

Lider kabin üreticisi Karmod uzmanlığıyla tasarlanan virüs test kabininde ön bölüme yerleştirilen menfezle olası hasta ile temas riski sıfıra indiriliyor.

 

Covid-19 (Koronavirüs) testi nasıl yapılıyor?

Pandemi dönemlerinde bulaşıcı hastalıkla mücadele ederken aynı zamanda virüse karşı mücadele yürüten sağlık personeli, hemşire ve doktorların da güvenliği son derece önemli. Nitekim Covid-19 pandemi sürecinde önlemlerin yetersizliği nedeniyle dünya genelinde çok sayıda sağlık çalışanına virüs bulaştı. Gerekli tedbirlerin alınmaması nedeniyle aralarında profesörlerin de bulunduğu çok sayıda sağlık çalışanı maalesef hayatını kaybetti. Birçoğu da kaptığı corona virüs nedeniyle günlerce hastalıkla mücadelede görev alamadı.

Virüs testini yapan sağlık çalışanları bu görevi özel koşullarda ve yeterli nitelikte kişisel koruyucu ekipman giyerek çok sıkı tedbirlerle gerçekleştirmesi gerekiyor. İşte bu riskleri ortadan kaldırma adına Karmod son derece güvenli Test Kabini üretti. Özel test kabininin önünde bulunan özel menfezler yardımıyla test için geniz veya burundan alınan sürüntü alımı çubuklarıyla hastaya temas etmeden risksiz şekilde gerçekleştirilir. Temassız kabin ortamında alınan sürüntü örneği güvenli bir şekilde laboratuvara ulaştırılır.

Virüs test kabini modelimiz sağlık çalışanlarına son derece güvenli çalışma ortamı hazırladı. Güvenli ve ergonomik kullanımdaki bu özel kabin; halk sağlığı merkezleri, pandemi merkezleri, hastane bahçeleri gibi virüs testi yapılan her merkezde son derece güvenli ve pratik bir ürün olarak kullanılmaktadır.