Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.
Geri Dön

Bağ Evi İhtiyaçtan Lüks Konuta Giden Süreç

Karmod 30.11.2022

Adı üstünde eskiden Bağ Evi denildiğinde bağcılık başta olmak üzere tarımsal faaliyetlerin yürütüldüğü alanlarda ihtiyaç duyulan barınma alanları akla gelirdi. Oysa bu kavram günümüzdü tam anlamıyla değişmiş durumda. Eskiden Bağ evleri tarla alanlarında barınma ihtiyacını basit biçimde karşılamak için derme çatma yöntemlerle inşa edilirdi. Mimari ve estetiğe çok fazla da önem verilmezdi. Bu kavramdan günümüze ne kaldı derseniz kavram isim olarak aynı kaldı ancak Bağ evi kavramına yüklenen anlam tamamen değişti.

Derme Çatma Barınma Modelinden Lüks Bağ Evlerine

Günümüzde Bağ evi denildiğinde kendimizi doğa ile iç içe bir yaşamda bulacağımız olgu aklımıza geliyor. Bir anlamda Bağ evi kavramının çıktığı temel olgu bugün yüklenen anlamıyla temelden değişmiş durumda. Bağ evinin ilk akla gelen derme çatma yapısı günümüzde lüks konut modeliyle değişmiş bulunuyor. Eskiden el yordamıyla ve dar imkanlarla yapılmaya çalışılan Bağ evleri günümüzde modern mimarinin önemli konut modeli konumuna yükseldi. Algılar değişti Bağ evleri lüks konut modelleri arasına girdi. Şimdi caddede meydanda kime Bağ evi nedir? sorusunu yöneltseniz herkesin verdiği cevap doğa içerisinde çok güzel bir ev. Maddi olarak bir çok insanın hayallerini süsleyen ancak ulaşılması çok güç bir konut modeli akla gelir Bağ evi denildiğinde.

Bağ evi nedir?

Bu soruyu 70’li 80’li yıllarda sorduğunuzda ilk akla gelen cevap Bağ evi bağ bahçe işlerini kolaylaştırmak için yapılmış ev olurdu. Bir başka ifadeyle TDK sözlüğünde de belirtildiği gibi Bağ evi bağ içerisine yapılarak yaz aylarında kalınan ev olarak açıklanırdı. Oysa günümüzde bu tanım tamamen değişti. Modern anlamda Bağ evi insanın doğayla iç içe nezih bir ortamda mutlu bir yaşam sürmesi için inşa edilen ev olarak tanımlanabilir. Bu iki anlamdan hareketle geçmişte bir ihtiyacın sonucu olan Bağ evleri günümüzde modern mimarinin lüks konut konseptini oluşturmaktadır.

Bağ Evi Arayanlara Prefabrik Ev En Ekonomik Çözümü Sunuyor

Günümüzde lüks konut konseptiyle öne çıkan Bağ evinin ulaşılması güç bütçelere ihtiyaç duyduğunu vurgulamamız gerekir. Özellikle şehrin gürültülü ve stresli ortamında yaşam süren çok sayıda vatandaşımız Bağ evi sahip olabilmeyi hayal ediyor. Ancak küçük birikimlerle ev müstakil bağ evi sahibi olabilmenin güçlüğünü de biliyor. Tam da bu aşamada herkesin lüks konsepte en iyi bağ evine sahip olabilme imkanının bulunduğunu hatırlatmak isteriz. Bağ ev arayanlara prefabrik ev en ekonomik çözüm sunuyor.

Bağ Evinde Neden Prefabrik Evler Tercih Edilmeli?

Prefabrik ev sadece bütçeden değil bunun yanı sıra zamandan da kazandırıyor. Cazip prefabrik ev fiyatlarıyla sadece çok parası olanlar değil az birikimi olan herkes bağ evi sahibi olabiliyor. Parayla birlikte zamanın da çok değerli olduğunu vurgulamamız gerekir. Bağ evleri genelde bağ, bahçe veya orman alanı yakınlarında inşa edilir. Klasik betonarme yöntemiyle bağ evi inşa ettirmeniz çok paranız olsa da mümkün olmayabilir. Bunun nedeni betonun doğayı tahrip eden yapısı. Prefabrik ev bağ evi için en doğal konut çözümleri arasında yer alıyor. Prefabrik ev doğayı tahrip etmeden kurulabiliyor. Zeminini sağlamlaştırmak için betonarme binaların temeline tonlarca betonla birlikte demir atılmaktadır. Oysa prefabrik ev zemini çok daha ince tabakadan oluşur. Bunun yanı sıra prefabrik evler zemin betonu olmadan özel hazırlanan metal platformlar üzerine de kurulum yapılabilir.

Betonarme binalarla inşa edilen konutlar çok fazla sayıda işçilik uygulaması gerektirir. Prefabrik ev modeliyle kurulan bağ evleri için farklı ustalık gerektiren uygulamalara ihtiyaç duyulmaz. Prefabrik üretici firmanın profesyonel ekibi bağ evi nerede olursa olsun oraya gelerek araçla taşınan evin kurulumunu bir kaç gün içerisinde tamamlayarak oturuma hazır teslim eder.

Prefabrik Bağ Evine Giden Süreç

Sizde yaşınız ne olursa olsun şehrin gürültülü ve boğucu ortamından sıkıldıysanız tek yapmanız gereken doğayla iç içe bir mekandan arsa satın almanız. Bundan sonra prefabrik yapı modeliyle bağ evine giden süreç çok kolay. Arsa için yaşadığınız şehrin merkezine yakın lokasyonları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda memleketinizde atadan kalma arsa ve tarlaları da bağ evi olarak değerlendirebilirsiniz. Prefabrik ev ön üretimli modeliyle köy, yayla, tarla demeden dilediğiniz yere kolayca sevk edilebiliyor. Profesyonel ekiplerce günler içerisinde kurulum yapılarak boya sonrası oturumunuza hazır hale geliyor. Bunun için arsanızı aldıktan sonra tek yapmanız gereken hayalinizdeki bağ evi modelini prefabrik konutlar arasından seçmeniz. Seçiminizle birlikte modern tesislerde çok kısa zamanda üretilen prefabrik bağ eviniz arsanızın bulunduğu yere araçla sevk ediliyor. Tek katlı bağ evlerinin elektrik ve su tesisatı dahil kurulumu ortalama 3 ila 4 günde tamamlanıyor. Çift katlı modellerdeki bağ evleri ise 5 ila 7 gün içerisinde montajlanarak teslim ediliyor.

Biz Sizi Arayalım

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız