Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Çift Katlı Prefabrik Evler

Villa Konforu İçin Çift Katlı Prefabrik Ev

Villa tarzı bir konutta yaşamak müstakil ev yaptırmak isteyen herkesin hayali. Kuşkusuz konut bütçesinin yeterli olmaması bu hayalin önündeki en büyük engel. Hazır konut sektöründe geliştirilip üretilen çift katlı prefabrik ev herkesi villa konforuyla buluşturmak için tasarlandı. Çok sayıda seçkin ev modeli beğeninize özel. Özgün tasarımda çift katlı prefabrik ev modelleri arasında aradığınız evi mutlaka bulacaksınız.

Yapı sisteminin kazandırdığı avantajlar prefabrik villa tasarımına konfor olarak yansıyor. Betonarme tarzı klasik konut modellerindeki hantallık yenilikçi prefabrik yapı sisteminde tamamen geride bırakılıyor. Betonarme gibi yapılarda statik hesaplamalar gereği yapı güvenliği devasa kalınlıktaki kiriş ve kolonlarla sağlanıyor. Bu durum özellikle konut iç planında kullanım açısından ciddi daralmalara yol açıyor. Brüt ölçü net kullanım alanına ciddi oranda küçülerek yansıyor. Oysa yenilikçi sisteme sahip çift katlı prefabrik ev modelleri bu açıdan da çok avantajlı. Prefabrik konutta yapı güvenliği çok az yer kaplayan yüksek mukavemetli çelik taşıyıcı sistemlerle sağlanıyor. Aynı zamanda yüksek yalıtımla dolgulu duvar blokları da çok az yer kaplıyor. Çelik taşıyıcı sistemler dar duvar blokları içerisinde gizleniyor. Ortaya yüksek mukavemetli iç mekanda konfor sunan ferah ortamlar çıkıyor.

Estetiği Arayanlar İçin En Doğru Seçim Çift Katlı Prefabrik Ev

Yeni nesil üretim sistemi çift katlı prefabrik ev modellerinde tasarım mimarisi açısından da önemli avantajlar kazandırıyor. Prefabrik çift katlı evlerin taşıyıcı sistemlerinde özel çeliklerin kullanıldığından bahsetmiştik. Bu çeliklerin modern makine hattında işlenerek üretilmesi tasarım açısından mimarlara büyük kolaylıklar sağlıyor. Konut tasarımcısı mimarların özgün modelleri sınırlama olmaksızın prefabrik ev çizimine yansıyor. Çünkü tasarladıkları her model modern makine hattında kolaylıkla işlenerek üretilebiliyor. Tasarımdaki en girift detaylar bile üretimde bire bir çizgide alınabiliyor.

Peki bu durum nasıl gerçekleşiyor? Cevabı son derece basit. Prefabrik evler çift katlı olarak tasarlanması özel yazılıma sahip programların kullanımıyla gerçekleştiriliyor. Aynı program modern tesislerde kurulu makine üretim hatlarında da kurulu. Tasarım üretim hattındaki bilgisayara aktarılarak tüm detaylar el değmeden modern makinelerde şekilleniyor. Bu sistemde makinede ilerleyerek çelik tasarımla birebir detayda kesiliyor, bükülüyor, cıvata delikleri açılarak montaja hazırlanıyor. Makine üretim hattından çıkan şekillendirilmiş çeliklerin birleşimi cıvata ve somun kullanımıyla gerçekleştiriliyor. Yapı güvenliğini riske atan kaynak kullanımı yeni nesil üretimde tamamıyla geride bırakılmış durumda.

Yenilikçi üretim modelindeki bu avantajlar çift katlı prefabrik ev tasarımlarına konforlu kullanım olarak yansıyor. İçteki maksimum genişlikle beraber dış tasarımda detay çözümleri kolaylıkla yapılabiliyor. Verandalar, balkonlar, girinti ve çıkıntılar prefabrik ev tasarlayanlarca korkusuzca hazırlanıyor. Modern üretime yansıyan bu detaylar müstakil konutta villa konforuna dönüşüyor.

Çift Katlı Prefabrik Ev fiyatlarıyla Siz de Villa Sahibi Olun

Lüks konut modeli olarak villa evleri arayanlar için çift katlı prefabrik ev fiyatları önemli bütçe avantajları sunuyor. Klasik yöntemlerle inşa edilen betonarme gibi konut fiyatları son dönemde gerek malzeme gerekse işçilik maliyetleri açısından oldukça yüksek bedellere ulaştı. Villa sahibi olmak isteyen çok sayıda vatandaş klasik betonarme modeliyle hayalini gerçekleştirebilmekten oldukça uzak durumda. Geçmiş yıllarda orta düzeyde gelir seviyesine sahip vatandaşlar daha kolay şartlarda villa sahibi olabilirken günümüzde bu durum imkansız hale dönüştü. Bununla birlikte hazır yapı sektöründe geliştirilen prefabrik evlerin çift katlı modelleri villa hayali kuranlar için çok önemli bir fırsat.

Çift katlı prefabrik evler ve fiyatları neden bu kadar cazip önemli üstünlükleriyle sıralamaya çalışalım. Prefabrik evler yeni nesil üretim modeline sahip. Betonarme gibi klasik konut modellerinde üretim tamamen sahada gerçekleşirken yeni nesil prefabrik modelinde tamamıyla modern tesislerde yapılıyor. Tasarım mimarlarınca özel yazılım programında geliştirilen çift katlı prefabrik ev modelleri tüm detaylarıyla modern tesislerde üretiliyor. Ön üretimli model olarak adlandırılan bu yenilikçi sistemde taşıyıcı çelikler tamamen makine hatlarında şekilleniyor. Duvar blokları standart olarak dış duvarda 10 cm kalınlıkta. Özel beton levhalar arasına iklim bölgesine göre yalıtım malzemesi kullanılarak duvar blokları yine fabrikada hazırlanıyor. Duvar ve çelik sistem çatı üretimi devam ederken diğer tarafta kapı ve pencerelerin üretim veya tedariki gerçekleştiriliyor. Projeye göre elektrik ve su tesisat malzemeleri hazırlanıyor. Elektrik ve su tesisat armatürleri de fabrikada hazırlanan detaylar arasında. Son olarak çatı örtü malzemeleri ile iç ve dış boya malzemeleri hazırlanan evin üretimi tamamlanarak sevke hazır hale geliyor.

Sevkiyatın tamamlandığı gün sahada hazır edilen Karmod uzman ekipleri evin kurulumuna başlıyor. Çift katlı prefabrik evlerin ortalama kurulum süresi yapı büyüklüğüne göre  7 ila 12 gün arasında gerçekleşmektedir. Tek katlı prefabrik evlerde ise bu süre 3 ila 7 gündür. Tek bir ekiple duvardan çatıya, kapıdan pencereye, elektrikten su tesisatın kurulum tamamlanan ev iç ve dış boyasının da yapılmasıyla oturuma hazır halde teslim ediliyor.

Tüm malzemeleriyle fiyata dahil olarak tamamen fabrikada üretilerek sahada Karmod ekipleriyle kurulum yapılan çift katlı prefabrik ev fiyatları ile en hesaplısı. Klasik betonarme gibi konut modellerinde her gün artan malzeme maliyetleri fiyata yansırken finansmanı imkansız hale getirmektedir. Bununla beraber prefabrik çift katlı ev fiyatları sözleşmede belirtilen fiyatla aynı kalarak villa sahibi olmak isteyenlere her açıdan avantaj yaşatıyor. Üstelik çok sayıda usta organizasyonuyla uğraşma derdinden kurtarıyor. Hazır üretimden boya dahil kullanıma hazır kurulumla çift katlı prefabrik evler ve fiyatları sizin için de en doğru seçim olacak.

En Seçkin Modeller Prefabrik Çift Katlı Evler Arasında

Her biri tasarım uzmanlarının özgün ve yenilikçi çizgilerini yansıtan seçkin modeller prefabrik çift katlı evler arasında. 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 gibi plan alternatifleriyle özel garajlı modeller Karmod)un özgün modelleri arasında beğeninize özel. 2+1 Cunda modelinden 4+1 Fethiye modeline en iyi konforda müstakil konuta sahip olmak için yıllarca beklemeyi geride bırakın. Karar verin kısa zamanda villa konforunda prefabrik çift katlı ev sahibi olun.

Klasikle modernin en iyi sentezinin yapıldığı seçkin tasarımlar prefabrik evlerin çift katlı modelleri arasında. Her biri birbirinden güzel modeller arasında seçim yapmak çok keyifli. Modellerin tamamına yakınında veranda ve balkonlar estetiği bütünleyen önemli bir detay olarak görünüme ustalıkla yansıtılmış durumda. Hayalinizdeki evi buradan hemen seçmeye ne dersiniz?

Çift Katlı Prefabrik Evler Neden Çok Fazla İlgi Görüyor

Çift katlı prefabrik evlerin ilgi görmesini gerektirecek o kadar çok neden var ki. Prefabrik evlerin genel özellikleri olan yapı güvenliği, uzun ömürlü yapı modeliyle birlikte öne çıkan çok sayıda avantajı bulunuyor. Bunlar arasında teknolojik hızlı üretim, istenilen yere sevk edilebilme, yerinde kısa zamanda uzman ekiplerce kurulum avantajını sayabiliriz. Tabi ki bunların ötesinde çift katlı prefabrik ev fiyatlarının çok cazip oluşunu da ayrıca vurgulamak gerekir. Çok sayıda seçkin modelin her biri modern tesislerde günler içerisinde üretiliyor. Tek veya en fazla iki araçla istenilen yere kolayca sevk ediliyor. Kullanım yerinde başka malzemelere ihtiyaç duyulmadan Karmod uzman ekibince günler içerisinde kurulum yapılıyor. İç ve dış boyası dahi Karmod ekibince tamamlanan prefabrik çift katlı ev kullanımınıza hazır halde teslim ediliyor. Çift katlı prefabrik ev fiyatları sözleşme imzalandıktan sonra gelebilecek zamlardan etkilenmiyor. Çok sayıda ustaya ayrı bedeller ödeyerek bilinmeyen işçilik maliyetlerini tamamen geride bırakıyor. Yüksek yalıtımlı duvar ve çatı uygulamalarıyla kullanımın her aşamasında enerji tasarrufuyla kazandırıyor. Zamandan, bütçeden ve enerji giderlerinden kazandıran en önemlisi villa konforunu yaşatan çift katlı prefabrik ev avantajlarıyla en çok tercih edilen konut modeli.