Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Prefabrik Ev Fiyatları Sayfası

Karmod Prefabrik Evlerde Hayat Çok Güzel
Karmod ekonomik fiyatı ile öne çıkan, çok hızlı kurulabilen, 4 mevsim kullanıma uygun ve farklı iklim bölgelerine göre tasarlanmış prefabrik hazır evler üretmektedir.

Karmod müşterilerinin istekleri yazlık amaçlı evler, bağ evleri, köy evleri veya müstakil konutlar olarak talep görüyor. Karmod, kullandığı hazır ev teknolojisi ile üretilen uzun ömürlü çevre dostu evleriyle gelecek nesillere yaşanabilir bir Dünya bırakmak için çalışıyor. Bir hazır evin istenilen yüksek standartlarda olması en az konfor ve estetik kadar önemlidir. Evlerimiz yüksek yalıtım ve maksimum enerji kullanımlarına göre dizayn edilmiştir. Karmod hazır ev konforu, güvenli eksiksiz, keyfi alacağınız, uzun ömürlü yaşanacak prefabrik evler sizleri bekliyor.

Villa ve müstakil konut tercihlerinde ilgi son yıllarda prefabrik evlere odaklanmış durumda. Son dönemde yapılan evlerin önemli bir bölümü prefabrik yapı sistemiyle inşa ediliyor. Karmod sektördeki öncülüğüyle prefabrik ev modelleri 2022 tasarımlarını özel koleksiyonla hazırlayarak satışa sundu. Çok sayıda ev kullanıcısının geri dönüşleri ve modern taleplerden oluşan beklentiler 2022 prefabrik ev modellerine özenle yansıtıldı. Seçkin ve yenilikçi tasarımlar modern tesislerde her aşamasında konfor yaşatan kalitesiyle size özel üretiliyor.

 

 

* Ev fiyatlarımız Mayıs 2022 fiyatlarına göre düzenlenmiş olup olası fiyat değişimlerini öğrenmek için size en yakın satış ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

[PAGE_GALLERY_SLIDER#7]

* Belirtilen fiyatlar sadece Yurtiçi Satışlarda geçerlidir. Yurtdışı İhracat Satış Fiyatlarımız için Dış Ticaret Satış Departmanımızı arayınız veya[email protected] adresine mail atınız, size en doğru çözümlerimiz ve en uygun fiyatlarımız ile geri dönüş yapacağız.

 

* The prices stated are valid for Domestic Sales only. For our Export Sales Prices, Kindly send an e-mail to[email protected]Foreign Trade Sales Department will get back to you with the most accurate solutions and reasonable prices as soon as possible.

 

K

Prefabrik Ev Nedir?

Prefabrik ev ön üretimi demonte parçalı şekilde fabrika tesislerinde imal edilerek kullanım yerinde sadece kurulumu gerçekleştirilen konut modeline prefabrik ev denilir.

Prefabrik evler yapı inşa süreçlerini çok kısaltır. Fabrikadan gönderilen malzemelerle montajlandığından kurulum yerinde başka inşaat malzemelerine ihtiyaç duymaz. Her iklim koşulunda kurulum avantajına sahiptir. Prefabrik evler güvenli konut modeli olup depreme karşı betonarme evlere göre çok daha dayanımlıdır. Yüksek yalıtım performansıyla enerji tasarrufuyla bütçelere kazandırır. Prefabrik ev maliyetleri henüz sözleşme aşamasında netleştiğinden ekstra bütçe giderlerine ihtiyaç duymaz.

Duvardan çatıya, kapıdan pencereye tüm malzemeleriyle modern fabrika tesislerinde üretilerek yerinde firma uzman ekiplerince hazır beton zemin üzerine montajlanarak kullanıma hazır teslim edilen konut modeline prefabrik ev adı verilmektedir. Prefabrik evler tek katlı veya iki katlı istenilen oda bölmesi ve metrajda tasarlanarak üretilebilmektedir. Prefabrik ev kurulum yerinde inşaat malzeme ihtiyacını ve çok sayıda usta organize etme sorunlarını tamamıyla ortadan kaldırarak büyük kolaylıklar sağlayan yenilikçi konut modelidir. Klasik betonarme gibi konut modelleri tamamıyla sahada üretim yapılarak inşa edildiğinden sürekli inşaat malzemesine ihtiyaç duyar. Aynı zamanda duvarcı, elektrikçi, sıvacı, su tesisatçısı, çatıcı, mantolamacı gibi çok sayıda ustayı birbirleriyle koordineli olarak çalışacak şekilde organize etme zorluğuna sahiptir. Oysa prefabrik ev tüm bu sorunları geride bırakır. Sözleşmenin imzalanmasıyla sipariş süreci başar. Bu süreçte yapmanız gereken tek şey üretici firmanın hazır vereceği beton planına göre evinizin zemin betonunu hazırlamak. Birkaç gün içerisinde her detayıyla üretimi tamamlanan eviniz sevke hazır hale gelir.

Ülkemizde ise bu yenilikçi ve büyük avantajlara sahip prefabrik yapı sistemi malesef çok geç fark edilmiştir. Prefabrik yapı sistemi Türkiye’deki serüvenine ancak ağır yıkıma neden olan 1999 yılında yaşanan Marmara Depremi sonrası girmiştir. Depremle birlikte yapı güvenliği üstünlüğüyle özellikle müstakil konutta tercih edilmeye başlanmıştır. Son 10 yılda sektörde yaşanan yatırımlar ve yenilikler sayesinde bugün prefabrik evler, klasik yapı modellerine karşı önemli bir alternatif oluşturmuştur.

Prefabrik Evler Neden Çok İlgi Görüyor?

Prefabrik evlerin büyük ilgi görmesinde çok sayıda avantaj öne çıkıyor. Prefabrik evlere ilgide depreme güvenli uzun ömürlü konut modeli özelliği, her şeyiyle fabrikada üretilip yerinde kısa sürede kurulumu, sözleşme anındaki ev fiyatlarına ileriki süreçte fiyat artsa bile maliyet eklenmemesi gibi faktörler öne çıkıyor. Prefabrik evlerin kurulumu duvardan çatıya, tesisattan boyaya kadar üretici firma ekiplerince gerçekleştirdiğinden usta bulma sorunlarını ortadan kaldırır.

Prefabrik ev modelinin ilgi görmesindeki temel etkenler güvenli yapı modeli olmasının yanı sıra kısa sürede üretilerek kullanıma hazır kurulum avantajları olmuştur. Bununla birlikte prefabrik ev fiyatlarının betonarme modeline göre çok daha uygun oluşu tercihte önemli etkenler arasında yer almıştır. Sözleşme sonrası üretim ve kullanıma hazır kurulum süresinin 15 gün ile 1 ay içerisinde tamamlanması mükemmel bir şey.

Prefabrik ev modelinde ne kadar para ayırmanız gerektiğini kuruşu kuruşuna hesaplamanız mümkün. Örneğin sözleşmede 100 bin liraya satın aldığınız bir prefabrik eve tekrar ek maliyetler ödemek durumunda kalmazsınız. Oysa betonarme evlerin uzun inşa süreçlerinde sürekli artan malzeme fiyatları önemli bir sorun. Klasik betonarme konut modelinde sürekli artan maliyetlerle prefabrik evlerde karşılaşmazsınız. Prefabrik ev hiçbir artış olmadan sözleşme fiyatıyla inşa edilirken klasik betonarme ev modeline karar verip başladığınızda başlangıçtaki planlanan bütçe tamamlanana kadar en az yüzde 30 fiyat artışıyla gerçekleşmektedir. Betonarme konuttu örneğin 200 bin liraya mal edeceğiniz bir ev çoğu zaman 300 bin liralara yaklaşmaktadır.