Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Kurşun Geçirmez Kabin Modelleri

Kurşun Geçirmez Kabin

Kurşun geçirmez kabin ve kurşuna dayanıklı kabinler, can ve mal güvenliğine karşı saldırıların söz konusu olduğu yerlerde kullanılır. Karakollar, askeri binalar, psikiyatri koğuşları ve bankalar gibi binalarda hırsızlık, ateşli veya ateşsiz silahlarla saldırı ve benzeri suçların önlenmesi, suçlunun caydırılması veya suçlunun eylem sonrasında yakalanmasının kolaylaştırılması amaçlarına yöneliktir. Kurşun geçirmez ve kurşuna dayanıklı camlar PVB veya polikarbonat ara katmanlı laminasyonlu birleşimlerdir. Gerektiğinde cam plakalar temperli olarak da kullanılabilir.

Kurşun Geçirmez Kabin Modelleri

SİLAHLI SALDIRI EMNİYETLİ  UNİLAM LAMİNE EMNİYET CAMLARI Banka binaları, güvenlik merkezleri, resmi binalar, döviz büroları, özel koruma gerektiren kişilere ait binalar gibi mekanlarda kullanılan ve genel olarak "KURŞUNA DAYANIKLI CAM" şeklinde tanımlanan silahlı saldırı emniyetli lamine camlar, cam ve mal güvenliğini sağlamak zorunda oldukları çeşitli saldırı dereceleri göz önünde alınarak değişik kategorilere ayrılmışlardır :

G: Tabanca ve tüfekle yapılan saldırılara direnç gösteren camlar.
S: Çifte ile yapılan saldırılara direnç gösteren camlar.

Kurşuna dayanıklı camlarda aranan ilk şart, çeşitli silahlardan atılan mermilerin girişlerinin engellenmesi ya da geciktirilmesi yolu ile personelin korunmasıdır. İkinci şart ise, cama yapılan saldırı sırasında arka yüzeyden fırlayan cam parçalarının neden olabileceği yaralanmalara karşı personelin korunmasıdır. Bu şartın sağlanabilmesi için kurşuna dayanıklı camın arkasına ikinci bir cam yerleştirilebilir.Kurşun Geçirmez Camın Yapılışı İnsanların diline alışıldık gelen söz kurşun geçirmez camdır fakat bu sözün doğrusu kurşuna dayanıklı camdır. Doğrusunun böyle olmasındaki sebep ise bu camlar bir şeyin içine girmesine karşı dayanıklıdır. Ancak aynı yere bir dizi mermi fırlatılması bu camların da kırılmasına yol açacaktır. Bu camlar genelde cam tabakalar arasına deforme olabilen polikarbonat plastik tabakası koyarak yapılır. Merminin etkisiyle dıştaki cam katman kırılır; bu da enerjiyi daha geniş bir alana yayar; böylelikle plastik katman biraz esner ama kırılmaz kurşun geçirmez 

1990 yılında NATO tarafından belirtilen standartlara (kurşun geçirmez yeleklere karşı etkili olabilecek hafif makinalı bir silah) göre dizayn edilmiştir. MP5 ve benzeri silahların tabanca mermileri kullanmasından dolayı kurşun geçirmez yelekler karşısında çok etkisiz olması sebebiyle böyle bir silaha ihtiyaç duyulmuştur.

Bu sınıfta P90'ın rakibi olarak HK MP7 bulunmaktadır.Ayrıca bu iki firma (Heckler Koch ve Fabrique Nationale de Herstal) bu silahlarla birlikte kullanılacak olan tabancalar için de yarışmaktadırlar. Heckler Koch'un adayları HK MP7 ve HK UCP 'dir(her ikiside 4.6mmx30 mermi kullanır),Fabrique Nationale de Herstal'ın ülkelere sunduğu ikili ise P90 ve Five-Seven'dır (her ikiside 5.7x28mm'lik mermi kullanır).

P90'ın tam otomatik ve yarı-otomatik olarak iki atış seçeneği vardır. Oldukça kompakt bir silahtır. Silahın ağırlığını azaltmak için bir çok kısmında polimer kullanılmıştır.

Silahın, özellikle hedefe tekli atış yapıldığında oldukça düşük bir geri tepmesi vardır. 5.7x28 mm'lik merminin geri tepmesi 5.56x45 mm NATO'nun yaklaşık yarısı kadardır.

SS190 5.7x28 mm mermisi kurşun geçirmez yelekler üzerinde çok etkilidir, rahatlıkla bir Varşova Paktı kurşun geçirmez yeleğini (bir kat titanyum ve bir kaç kat kevlar) delebilir. Ancak henüz bu merminin ya da 4.6x30 mm merminin etkisi tam anlamıyla kanıtlanmadığından SAS ya da Navy SEALs gibi özel kuvvetler bilinen silahları kullanmaya devam etmektedirler.

P90 LAM çıplak gözle ya da sadece gece görüş gözlükleriyle görülebilen lazerler ile taktik fenerlerle geliştirilebilir, ayrıca askeri versiyonu ve SBR versiyonu Gemtech tarafından üretilen susturucuyla kullanılabilir. PS90 versiyonu ise susturucu ile kullanılamaz.