Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.
Geri Dön

Otel Personel Lojmanları

Karmod 09.09.2022

Turizmin önemli merkezlerinde yaşanan beklenmedik kira artışları turizm çalışanlarını barınma sorunuyla karşı karşıya bıraktı. Tek başına yıllık 20 milyona yakın turist ağırlayan Antalya’da 340 bin turizm çalışanının en önemli sorunu kira artışına bağlı barınma sorunu. Sektör yöneticileri işçilerini kaybetmemek için barınma sorununa çözüm arayışını sürdürüyor.

Barınma gibi önemli sorunla karşı karşıya kalan sektör yöneticileri barınma sorununa en pratik çözüm olarak prefabrik evleri görüyor. Prefabrik ve konteyner ev çalışanlarının barınma sorunlarını kısa zamanda çözüme kavuşturma adına büyük kolaylıklar içeriyor.

Çözüm Otel Bahçelerine Prefabrik Ev

Antalya başta olmak üzere çok sayıda beş yıldızlı otelin bulunduğu turizm bölgelerinde sektör yöneticileri prefabrik evlere yöneldi. Otel ve turizm tesis bahçelerinde yer alan uygun alanlara prefabrik ve konteyner evler günler içerisinde inşa ediliyor. Prefabrik yapılar hızlı kurulum ve bütçe avantajları ile turizm yatırımcılarına büyük kolaylık sağlıyor. Üstelik uzun ömürlü ve güvenli yapı modeline sahip. Klasik betonarme gibi yapılara göre yüksek yalıtımlı duvar ve çatı sistemiyle prefabrik ev enerji tasarrufuyla da kazandırıyor. Çalışanlara uluslararası standartlarda sağlıklı yaşam alanları sunuyor.

Prefabrik Turizm Barınma Tesisleri Yatırımcıya Kazandırıyor

Klasik betonarme gibi yapı modellerinin uzun inşa süreçlerine karşı prefabrik evler çok önemli bir alternatif getiriyor. Prefabrik yapılar betonarme tarzı yapılara göre en az yüzde 70 daha hızlı kurulum avantajına sahip. Onlarca kişinin yaşayacağı prefabrik turizm barınma odaları günler içerisinde tamamlanarak hizmete alınabiliyor. Örneğin bölme oda sistemiyle 20 ila 30 personelin rahatlıkla barınabileceği 200 m2 prefabrik tesis binası 15 günde tamamlanabiliyor. Konteyner ev modelinde süreç daha da hızlı. 3x7 hazır üniteler şeklinde modern tesislerde üretilen yapılar turizm tesisine taşınarak belirlenen alana kolayca yerleştirilebiliyor. Konteyner otel yapıları genelde aynı gün oturuma hazır hale getirilebiliyor. Prefabrik turizm tesis binaları yatırımcıya zamandan kazandırıyor.

Turizm Barınma Tesis Yapısında Bütçeden Kazandıran Sistem

Prefabrik turizm barınma tesis yapıları finansman kolaylığıyla yatırımcıya bütçen tasarrufla kazandırıyor. Hazır yapı sektöründe modern ve yenilikçi teknolojilerle üretilen prefabrik ve konteyner yapılar malzeme israfını önlüyor. Ön üretimli sistemle duvardan çatıya, kapıdan pencereye, elektrikten suya her malzeme fabrikada hazırlanıyor. Saha üretimli betonarme yapılardaki israf bu yenilikçi sistemde önleniyor. Sahada malzeme israfına son veren sistemiyle prefabrik yapı turizm tesis yatırımcısına kazandırıyor.

Prefabrik Turizm Evleri Işçilikleri Azaltarak Kazandırıyor

Prefabrik ve konteyner evlerin tasarımı tam yapı güvenliği ve estetiğiyle özel yazılım programlarda gerçekleştiriliyor. Üretim proje ile birebir detaylarda modern makine hatlarında ön imalat sistemiyle gerçekleştiriliyor. Geleneksel kaynak uygulamalarının tamamıyla geride bırakıldığı bu yenilikçi sistemde birleşimler cıvata somun kullanımı ve geçmeli sistemle sağlanıyor. Yine projeye göre PVC çift camlı pencereler, çelik kapı ve Amerikan panel kapılar fabrikada hazırlanıyor. Yapı projesinde hesaplanan elektrik ve su tesisat malzemeleriyle armatürler sevk öncesi hazır ediliyor. Prefabrik binanın kaplamalarıyla iç ve dış boyaları da projeye göre paketleniyor. Ön üretimi tamamlanan prefabrik ev sadece saha kurulumu yapılmak üzere yerine sevk ediliyor. Sevkiyatın tamamlandığı gün sahada hazır edilen Karmod profesyonel ekiplerince günler içerisinde kurulum tamamlanıyor. İç ve dış boya uygulaması sonrası prefabrik ev oturuma hazır hale geliyor. Bu sistemle saha işçilik uygulamaları minimize ediliyor. Üstelik sahada gerekli işçiliklerin neredeyse tamamına yakını Karmod uzmanlarınca gerçekleştiriliyor.

Yenilikçi yapı modeliyle prefabrik evler işçilik uygulamalarını en aza indirerek ortadan kaldırıyor. Turizm yatırımcısına da usta organizasyonlarıyla uğraşmadan işçilikten büyük kazanç sağlıyor.

Prefabrik Turizm Yapıları Enerji Tasarrufuyla Kazandırıyor

Yüksek yalıtımlı duvar ve çatı sistemine sahip prefabrik yapılar klasik betonarme tarzı yapılara göre yüzde 60’a varan oranda enerji tasarrufuna sahip. Prefabrik turizm tesis yapılarında yaz kış iklimlendirme en az enerji sarfiyatıyla gerçekleştiriliyor. Turizm yatırımcıları çalışanlarının konakladığı sağlıklı mekanlarda eneri sarfiyatından tasarrufla kazançlı çıkıyor.

Tam Yapı Güvenliği Prefabrik Evlerde

Prefabrik yapıların tasarımıyla birlikte yapı güvenliği statik hesaplamaları özel yazılım programların kullanımıyla uzmanlarca gerçekleştiriliyor. Aynı program dahilinde yapının elektrik ve su tesisat projeleri de güvenli şekilde hazırlanıyor. Projeyle birebir teknolojik üretim ve saha kalite kontrol uygulamalarıyla prefabrik evler tam yapı ve yangın güvenliği kazanıyor. Turizm tesis çalışanları prefabrik ve konteyner evlerde güvenle yaşıyor. Uzun yıllar sorunsuz kullanım yatırımcının yüzünü güldürüyor.

Prefabrik Ev Otel Olarak Da Kullanılabiliyor

Hızlı kurulum, uzun ömür, güvenli yapı ve enerji tasarruflu yenilikçi sisteminin yanı sıra yenilikçi mimari konseptiyle prefabrik ev turizm sektörünün de gözdesi. Özellikle resort ve butik otel konseptleriyle turizm yatırımcıları tarafından tercih ediliyor. Günler içerisinde tamamlanabilen önemli avantajıyla prefabrik otel yapıları turizm yatırımcısına kısa zamanda kazanmaya başlama fırsatları sunuyor.

Biz Sizi Arayalım

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz