Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.
Geri Dön

Azerbaycan Şahdeniz 2 Doğalgazının Ucunda Karmod Var

Karmod 22.07.2022

Azerbaycan Şahdeniz 2 Doğalgazı İçin İmzalar Atıldı

2019 yılında Avrupa’ya 10 milyar metreküp gaz tedarik etme imkanı sunacak Şahdeniz 2 projesinin işçi şantiye yerleşkesi Karmod tarafından üretilerek teslim edildi.
1,2 trilyon metreküp rezerviyle dünyanın şu ana kadar tesbit edilmiş en yüksek gaz rezervine sahip Azerbaycan Bakü yakınındaki Şahdeniz 2 projesi için Karmod’un inşa ettiği şantiye binaları arasında prefabrik ve konteyner yapılar yer alıyor. Şantiye yerleşkesinde; yönetim binası, mühendis ve teknik ekip binaları, yemekhaneler, yatakhaneler, sosyal tesisler, wc duş üniteleri gibi yapılar yer alıyor.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de "Şahdeniz-2" projesi çerçevesinde 9 ülkenin şirketleriyle Eylül 2013’te 25 yıl geçerlilikte imza edilen anlaşma gereği Azeri gazı 2019’da Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaşacak.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de "Şahdeniz-2" projesi çerçevesinde Azeri gazını alacak olan 9 ülkenin şirketleriyle anlaşmalar imzalandı. Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (Socar), "Şahdeniz" yatağından çıkarılan gazı 9 farklı ülkede bulunan "Bulgargas", "DEPA", "Shell", "Gas Natural Fenosa", "EON", "Gaz de France", "Hera", "Enel" ve "Axpo" şirketleriyle 25 yıllık anlaşma imzaladı. Bu anlaşmalar çerçevesinde Azerbaycan gazı Türkiye'ye, oradan ise Avrupa'ya nakil edilecek. Şahdeniz-2 anlaşmasının gelir hacmi 200 milyar dolar olarak hesaplanıyor.

Biz Sizi Arayalım

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz