Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Altın Maden Sahası Kamp Binaları

Son teknolojiler kullanılarak yeni nesil prefabrik yapı sistemiyle üretilen şantiye mobilizasyon yapılarımız başta altın maden kamp binaları başta olmak üzere dünya genelinde çok sayıda maden sahasında kullanılıyor. Prefabrik şantiye binalarımızın tercih edilmesindeki en büyük etken şüphesiz Karmod’un sektöründeki öncülüğüyle yeni teknolojileri kullanarak üretim gerçekleştirmesidir. Buna liderliğin getirdiği uzmanlıkla yoğrulan teknolojik hızlı üretim, modüler yapı özelliğinin kazandırdığı lojistik kolaylığı ve yerinde organize ekiplerle gerçekleştirilen kısa sürede hızlı kurulum avantajlarını ekleyebiliriz.

Prefabrik şantiye binaları üretim ve kurulumundaki uzmanlığımızla günümüzde Afrika’dan Amerika’ya, Asya’dan Avrupa’ya farklı sahalarda inşa ettiğimiz şantiye binaları alın teriyle zor şartlarda çalışanları ağırlamayı sürdürüyor. Hizmet verdiğimiz mobilizasyon projeleri arasında altın maden sahası kamp binaları, maden çıkarma sahaları binaları, enerji, petrol arama ve doğalgaz sahaları kamp binaları, yol ve havaalanı inşaatı şantiye binaları, toplu konut projesi şantiye yerleşkeleri, baraj ve diğer yapı projeleri şantiye binaları yer almaktadır.

Prefabrik Maden Kampı Referans Projelerimiz

Maden sahalarına özel hazırladığımız prefabrik şantiye yapı projelerimizle zorlu sahalardaki dinlenme alanlarını konforla buluşturarak verimliliğinizi artırmaya odaklandık. Maden ocakları tozuyla, toprağıyla, çamuruyla, gürültülü ortamıyla zorlu çalışma sahalarıdır. Bir de buna çalışanlara aileden uzakta gurbet atmosferi eklendiğinde psikolojik olarak daha da zorlaşır bu sahalar. Maden sahası işçi kamp yapılarımızın tamamında bu zorlu şartlarda çalışanlara zindelik vererek onlara yorgunluklarını unutturacak bina çözümleri hedefledi. İşte bu nedenle Karmod dünya genelinde altın madeni ve diğer maden sahalarının en çok aranan şantiye bina markası oldu.

Karmod prefabrik şantiye yapılarının tercih edildiği maden projeleri arasında bazısını burada belirtmek isteriz. Erzincan Çöpler altın madeni projesi şantiye mobilizasyonu kullanan sahalardan biri. Anagold Madencilik tarafından işletilen Çöpler Altın Madeni için tek katlı ve iki katlı prefabrik şantiye yapıları kurduk.

Yaouré Altın Madeni sahası Karmod’un altın maden sahası kamp binaları inşa ettiği projelerden biri. Fildişi Sahili’nde yer alan Yaouré Maden sahası için içerisinde şantiye ofis binası, yemekhane ve yatakhane binalarının da yer aldığı 5 ayrı mobilizasyonun kurulumunu gerçekleştirdik.

Yeni Nesil Konteyner yapılarımızla şantiye mobilizasyon projesi gerçekleştirdiğimiz önemli altın madenlerinden biri de Fekola Madeni. Afrika ülkesi Mali’de yer alan Fekola Madeni ve Anaconda Bölgesi için hazırladığımız şantiye yapılarında yeni nesil konteyner binalarımızla kurulum gerçekleştirdik. Birleşimli konteyner modeliyle inşa edilen projede üçer katlı 3 blokla, tek katlı 2 blokun inşası tamamlandı. 5 Blokluk proje 4 bin56 m2 büyüklüğe sahip olup 864 işçi konaklama kapasitesine sahip.

Kurulum yaptığımız şantiye yapıları arasında BP Azfen konsorsiyumundaki Şahdeniz 2 doğalgaz projesi, Eritre altın madeni projesi, Senegal’de kum birikintileri ayrıştırılarak değerli zirkon ve titanyum dioksit maden işlemesinin yapılacağı  Granda Cote maden projesi, Suudi Arabistan Tureyf kentindeki fosfat maden sahası, Amerika kıtasında Şili, Peru, Guyana maden sahası prefabrik şantiye yapılarını madencilik sektöründeki öne çıkan projelerimiz arasında sayabiliriz.

Karmod sahip olduğu teknolojiler, proje yönetiminden üretime, lojistikten kuruluma her aşamada senkronize çalışan ekipleriyle zorlu çalışma şartlarına özel konforlu ve verimliliği artıran maden sahası kamp binaları inşa etmeye devam ediyor.