Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Prefabrik Acil Deprem Konutları

Zor Zamanda İnsanlığın Yanında

1986’dan bugüne üretim tecrübesi, 20 bin metrekareyi aşan yenilikçi prefabrik yapı teknolojik makineleriyle donatılmış modern üretim tesisleri ve iyi organize olmuş ekipleriyle dünyanın neresinde olursa olsun zor zamanda sığınmacı ve iltica etmiş insanlığın yanında. Tıpkı Ülkece üzüldüğümüz Van, Malatya, Elazığ, İzmir depremleri, savaşın yıkıcılığından Türkiye’ye sığınan Suriyeli mülteciler için hazırlanan mülteci kampları, Pakistan sel baskını, Venezüella, Irak, Somali gibi bir çok insani dramın yaşandığı noktada şu ana kadar gerçekleştirdiği mülteci kampları ve acil yerleşim yapıları projelerinde olduğu gibi.

Uluslararası ISO 9001 standartlarında üretimi gerçekleştirilen Karmod prefabrik acil yerleşim modüler yapıları üstün mühendislik çözümleriyle teknolojik hatlarda kısa sürede üretimi gerçekleştirilerek demonte modüler özelliğiyle dünyanın her bölgesine kolay nakliye avantajlarına sahiptir. Yine kaynaksız demonte üretim teknolojisinin verdiği avantajla ihtiyaç duyulan bölgede çok kısa sürede kullanıma hazır hızlı kurulum imkanı sağlar.

Acil yerleşim yapılarımız asla arzu edilmeyen deprem, yangın ve sel ile benzeri tabi afetler sonrası ortaya çıkan barınma ihtiyaçlarının çözümünde hızlı kurulum avantajının yanı sıra yüksek yalıtımın sağladığı ısıtma ve soğutma iklimlendirme üstünlüğüne sahiptir. Savaş durumunun yol açtığı mecburi göçle oluşan sığınmacı ve iltica etmiş mülteciler için açığa çıkan barınma ihtiyaçlarının en kısa sürede giderilebilmesi için prefabrik acil yerleşim yapıları hızlı kurulumu ve ekonomik oluşuyla en çok tercih edilen yapı modelidir.

Yatay mimari deprem konutlarına en iyi çözüm

Prefabrik yapı sektöründe yenilikçi üretim teknolojileri kullanarak hazırladığımız uzun ömürlü yapılarımız yatay mimari deprem konut projelerinin kısa sürede hızlı teslim edilebilmesinde en iyi yapı çözümüdür. Klasik betonarme ve benzeri yapı modelleriyle uzun zaman alan inşa süreleri prefabrik ev modeliyle yüzde yetmişe varan oranlarda hızla ilerlemektedir. Bu önemli fark depremzedelerin acil konut ihtiyaçlarını kısa sürede karşılayarak mağduriyetlerini en hızlı biçimde giderilmesine katkıda bulunmaktadır. Tek katı veya iki katlı planda son derece güvenli prefabrik deprem konutları hemen hazırlanabilir, böylece afetin depremzedelerde yol açtığı travmalar en kısa sürede giderilebilir. 

Her birinin yapı güvenliği özel bilgisayar yazılım sisteminde tasarım aşamasında gerçekleştirilen prefabrik konutlarımızın kurulumunu hızlı kılan en önemli fark kaynaksız vidalı üretim sistemine sahip olmasıdır. Evi oluşturan her detay demonte yapı sistemiyle parçalı olarak üretilerek kolay kurulum yapılabilecek şekilde kullanım yerine sevk edilmektedir. Kurulum uzmanlarımızca vidalı geçmeli özellikle kısa sürede montajlanan prefabrik evler kullanıma hazır olarak teslim edilmekte ve hemen yaşam başlamaktadır. Prefabrik hazır evlerimizin tek katlı ve iki katlı tüm seçkin modellerinde özel statik hesaplamaları hassasiyetle yapılmış olup depreme karşı son derece güvenlidir. İzolasyonlu duvar panelleri ve çatı özel yalıtım uygulamalarıyla prefabrik ev diğer yapı modellerine göre yüksek enerji tasarrufu sağlar. En soğuk günlerde en az enerji kullanımıyla kolayca ısıtılır.

Yeni nesil prefabrik ev modelimiz kullanılarak yatay mimarideki tabi afet ve deprem konut projeleri çok kısa sürede hızla gerçekleştirilebilmektedir. On binlerce depremzedenin geçmişin korkusunu silerek geleceğe umutla bakacağı konutlar prefabrik ev modelimizle birkaç ay içerisinde oturuma hazır hale getirilerek kullanımlarına sunulmaktadır. Deprem konut projeleri için özel projelendirilmiş 2 1, 3 1 kullanım planında çok sayıda alternatifleri bulunan ev modelleri hemen üretime başlanacak şekilde hazır tutulmaktadır. Yenilikçi projelerimizle AFAD’la birlikte Belediyeler ve Sivil Toplum Kuruluşlarına önemli alternatifler sunulmaktadır.

Afet konut projesi kapsamında hazırlanan evlerin yanı sıra uzmanlığımızla gerekli olabilecek sosyal tesis yapılarını da planlayarak üretiyoruz. Bu doğrultuda proje büyüklüğüne göre kullanım kapasitelerinde ihtiyaç duyulabilecek okul ve eğitim binaları, aile sağlığı merkezi ve sahra hastanesi, sosyal tesis yapıları, belediye hizmet binası, muhtarlık gibi yapı gruplarını da üretim yaparak kurulumunu gerçekleştiriyoruz.